Policisté rozhodli: Muž, který zastřelil lupiče, je nevinný

Zveřejněno v Krimi
Od - pondělí, 22. listopad 2021 15:03
Policisté rozhodli: Muž, který zastřelil lupiče, je nevinný Foto: M. Sedláček

Šestapadesátiletý muž, který ve Vochově zastřelil lupiče, je podle kriminalistů nevinný. Mluvčí policie Pavla Burešová upřesnila, že byl případ odložen.

Krajští kriminalisté případ prošetřovali od 24. března letošního roku. Šestapadesátiletý muž v nočních hodinách vystřelil na  osobu, která mu neoprávněně vnikla na pozemek a následně do jeho domu, ve kterém v inkriminovanou dobu spal společně se svou partnerkou. Ke střelbě použil majitel domu svoji legálně drženou zbraň a na muže vystřelil uvnitř domu s tím, že postřelený vyběhl na pozemek, kde se zhroutil. Majitel domu sedmatřicetiletému zraněnému muži ihned zavolal záchrannou zdravotnickou službu a do jejího příjezdu poskytoval postřelenému první pomoc. Zraněný však na následky střelného poranění na místě zemřel.

Pro správné objasnění celého případu kriminalisté na místě využili i vyšetřovací pokus. "Po vyhodnocení všech důkazních prostředků, po provedených výsleších a po vyhodnocení znaleckých posudků z oboru kriminalistika, odvětví balistiky a oboru zdravotnictví, odvětví soudního lékařství a toxikologie policejní orgán dospěl k závěru, že se jedná o případ nutné obrany, tedy o okolnost vylučující protiprávnost činu," uvedla Burešová s tím, že vzhledem k tomu byla věc policejním orgánem odložena. "Nejde o podezření z trestného činu," dodala.