Policisté dopadli žháře, který zapálil dům na Roudné

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pátek, 29. září 2023 15:36
Policisté dopadli žháře, který zapálil dům na Roudné Zdroj: Policie ČR

Plzeňští kriminalisté vypátrali čtyřicetiletého muže, který je podezřelý ze založení několika požárů na různých místech Plzně. Mimo jiné má na svědomí i požár bytového domu v Plzni na Roudné. Muž je obviněn z obecného ohrožení a z poškození cizí věci, za které mu hrozí až osmileté vězení. Soudce ho na základě žádosti státního zástupce poslal do vazby.

"Obviněný muž v polovině srpna letošního roku úmyslně zapálil bytový dům v Plzni městské části Lochotín. Došlo k evakuaci domu a naštěstí se nikomu nic vážného nestalo. Škoda ovšem přesáhla půl milionu korun," informovala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Další požáry založil muž začátkem září, kdy úmyslně zapálil odpad v kontejneru a dále vchodové dveře do několika objektů. V jednom případě se jednalo o vrátka. "Tyto požáry naštěstí nebyly velkého rozsahu a škody se pohybovaly okolo několika desítek tisíc korun," podotkla mluvčí policie.

Plzeňským policistům se ale brzy podařilo muže vypátrat a zadržet. Ten se následně ke všem skutkům doznal. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval. V případě prokázání viny mu hrozí až osm let odnětí svobody.