Aktualizováno: Policie vyšetřuje napadení mladé Ukrajinky v Plasích. Už zná totožnost prvního podezřelého!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 23. srpen 2023 12:14
Aktualizováno: Policie vyšetřuje napadení mladé Ukrajinky v Plasích. Už zná totožnost prvního podezřelého! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Aktualizováno 14:26 Policie vyšetřuje napadení mladé ženy, údajně Ukrajinky, v Plasích na severním Plzeňsku. Žena musela být převezena do nemocnice k ošetření. Podle policistů měli být útočníci tři, u jednoho z nich už znají totožnost.

"Okolnostmi případu, kdy podle zatím zjištěných skutečností tři osoby v obci Plasy napadly dvě cizinky, se zabýváme od jeho prvopočátku. V současné době nám je již známa totožnost jednoho z podezřelých, se kterým nyní probíhají úkony trestního řízení," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

Podle Novinek ženy seděly na chodníku, když už nich zastavilo auto a řidič se jich zeptal, zda jsou Ukrajinky. Poté, co mu odpověděly, kousek poodjel, pak se k ženám vrátil a napadl je. Ženy u sebe v tu chvíli měly dvouleté a jedenáctileté dítě. Útočník pak z místa ujel. Jedna z žen ale policii předala fotku jeho vozu včetně poznávací značky a zároveň muže popsala.

Žena, která skončila v nemocnici, utrpěla podle lékařské zprávy otevřenou zlomeninu čelisti, zlomeninu lícní kosti a nosních kůstek.