Policie obvinila muže, který měl na Plzeňsku pobodat dva kamarády!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 27. březen 2023 17:35
Policie obvinila muže, který měl na Plzeňsku pobodat dva kamarády! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Z pokusu vraždy a z ublížení na zdraví obvinila plzeňská policejní komisařka devětatřicetiletého muže. Je podezřelý, že v pátek večer na náměstí jedné obce na Plzeňsku bodl jednoho svého kamaráda do zad a druhého do hrudníku. Z místa pak utekl a policie ho po intenzivním pátrání zadržela v sobotu ráno.

Obviněný muž se v pátek 24. března ve večerních hodinách pohádal se svými třemi kamarády ve věku 29, 31 a 42 let. Mezi muži následně došlo ke vzájemnému fyzickému napadení. "Obviněný muž poté vytáhl z kapsy nůž a svého o osm let mladšího kamaráda bodl do zad. Poté přistoupil k nejstaršímu z nich a nožem ho bodl do hrudníku. Z místa následně utekl. Mladšímu z mužů způsobil zranění, které bezprostředně ohrožovalo jeho život. Druhý muž utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření bez nutnosti hospitalizace v nemocnici," popsala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Policisté začali ihned po podezřelém muži pátrat. Do akce byla zapojena také zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, která pachatele zadržela následující den v ranních hodinách.

"Policejní komisařka muže obvinila ze spáchání trestného činu vraždy spáchaného ve stádiu pokusu a z trestného činu ublížení na zdraví. Následně podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval," dodala Raindlová.