Pokuta za projetí na červenou? Řidiče budou na křižovatkách hlídat kamery

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 9. prosinec 2019 18:55
křižovatka, husova, klatovská foto: M. Osvaldová

Projedete křižovatku na červenou a přijde vám dopis, abyste zaplatili pokutu. Tak přesně tahle situace může nastat už na začátku následujícího roku. Plzeňská radnice se ve spolupráci s policisty inspirovala v jiných městech a prozatím na jednu křižovatku umístí bezpečnostní kameru, která bude snímkovat řidiče jedoucí na červenou.

Podle radního pro oblast Smart Cities a podpory podnikání Vlastimila Goly (ANO) bude sledování průjezdu na červenou probíhat stejně, jako je tomu u úsekového měření. "Prozatím jsou vybrány asi tři křižovatky, pilotní projekt spustíme nejprve na jedné z nich, pravděpodobně od února příštího roku," uvedl Gola.

Jednou z křižovatek, kde by mohla být kamera umístěna, je ta na Karlovarské třídě, konkrétně v lokalitě Pod Záhorskem. Podle statistik tam projede za jednu hodinu osm vozidel na červenou a 58 na oranžovou."Já osobně se budu hodně přimlouvat za tuto křižovatku. Lidé jsou tam rozjeti od Rondelu a v místě se nachází přechod. Nechceme samoúčelně vybírat peníze, ale chceme, aby křižovatky byly bezpečné," podotkl náměstek pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule (TOP 09).

Pokuta za projetí na červenou může dosahovat až částky 2500 korun. Pokud na vyzvání nebudete reagovat, hrozí správní řízení a pokuta ještě vyšší.