Plzeňské divadelní scény nabízí širokou nabídku představení

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 2. leden 2023 08:08
Plzeňské divadelní scény nabízí širokou nabídku představení Ilustrační foto: Peggy Kýrová

Bujaré silvestrovské oslavy jsou minulostí a my pomalu začínáme popisovat první stránky knihy nového roku 2023. Co třeba začít hned v úterý 3. ledna návštěvou divadelního představení?

Divadlo Alfa zve v 9:00 a v 10:30 na divadelní ztvárnění slavné verneovky Tajemný hrad v Karpatech. Inscenace je určena divákům od devíti let.

Velké divadlo uvádí od 19:00 operu Prodaná nevěsta, kterou jistě není třeba dlouze představovat. Pojďte se zaposlouchat do nesmrtelné Smetanovy hudby, zasmát se napálenému Kecalovi a třeba si i v duchu zazpívat se sborem, že „To pivečko věru nebeský je dar“.

Nová scéna zve v 19:00 na muzikál Sunset Boulevard. Sunset Boulevard je zřejmě nejdelší ulicí na světě a je to také název muzikálu, který září na plzeňské Nové scéně. Autorem hudby je nejpopulárnější muzikálový skladatel všech dob Andrew Lloyd Webber. Příběh je adaptací diváky i kritikou zbožňovaného oscarového filmu, velkolepého příběhu o pomíjivosti slávy uprostřed nablýskaných snů. Autoři libreta a písňových textů získali prestižní ocenění Tony.