Podvodnice ze seznamky vydírala důvěřivce, obrala ho o desítky tisíc

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 11. únor 2020 16:02
Erotika Ilustrační foto: Richard Beneš

Flirtování na internetové seznamce se hrubě nevyplatilo muži z Klatovska, který loni v lednu začal komunikovat s dvacetiletou ženou. Ta ho velmi rychle obrala společně se svým o čtyři roky starším komplicem o desítky tisíc korun. Policisté právě ukončili vyšetřování případu podvodu spáchaného prostřednictvím komunikačních sítí. Oba výtečníci žijící na Budějovicku si už vysloužili obvinění z vydírání a z podvodu.

Mladá žena na internetové seznamce vystupovala pod přezdívkou a tvrdila, že je v tíživé finanční situaci. „Muž ženě zaslal následující den finanční hotovost a na její žádost zaslal svoje intimní fotografie. Žena zaslala také fotografie, ale byl na nich někdo jiný. Obviněná po dvou dnech nutila muže prostřednictvím zaslané zprávy k vydání finanční hotovosti pět tisíc korun, což odmítl a opakovaně žádala o pět set korun více,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

Žena vyhrožovala, že pokud peníze neobdrží, tak zašle intimní fotografie vydíraného muže jeho známým prostřednictvím sociálních sítí i s tím, že ženě ublížil. Navíc mu vyhrožovala, že její kamarádi jej napadnou. Slíbila naopak, že po zaslání peněz vše vymaže. Muž z obavy, že výhrůžky uskuteční, zaslal na účet ženy ve dvou částkách celkem 5 000 Kč.

Po telefonickém hovoru na další aplikaci žena oznámila, že má dluhy a exekuci, ačkoli se její tvrzení nezakládalo na pravdě. Muž jí proto zaslal částku 10 000 Kč. Následně omylem zaslal dalších deset tisíc a žádal ženu o vrácení, což neučinila,“ řekla policejní mluvčí.

Po šesti dnech do případu zasáhl ještě komplic mazané podvodnice, který prostřednictvím internetové komunikace požadoval po muži dalších 10 000 Kč se zasláním na účet uvedené ženy. Peníze žádal jako omluvu za urážku, ale poškozený už žádné další peníze nezaslal. Naopak případ oznámil na policii. Žena se obohatila, protože uvedla jiného v omyl a využila omyl jiného, čímž způsobila na cizím majetku škodu.