Plzeňští strážníci se přestěhovali na Vinice, do dvou let se vrátí na Lochotín

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 1. únor 2023 09:22
Plzeňští strážníci se přestěhovali na Vinice, do dvou let se vrátí na Lochotín Foto: Městská policie Plzeň

Na Vinice se poslední lednovou sobotu přestěhovala obvodní služebna Městské policie Plzeň-Lochotín, která dosud sídlila v budově Úřadu městského obvodu Plzeň 1 v aleji Svobody 60 v Plzni. Strážníci nyní fungují na adrese Brněnská 65, kde městská policie ještě před více než deseti lety fungovala. Nyní už byly prostory prázdné.

Strážníci se v budoucnu na Lochotín vrátí, ovšem na jinou adresu. Nová služebna se podle plánů města vybuduje v Sokolovské 105 v areálu někdejší restaurace. Předpokládá se, že by měla být hotová zhruba do dvou let. Strážníci, kteří slouží v prvním plzeňském obvodu, budou mít poté zázemí tam.

„Zvažujeme také model, že v budoucnu by v našem obvodě fungovaly dvě služebny zároveň, tedy na Lochotíně i na Vinicích, což by z hlediska bezpečnosti bylo ideální,“ uvedl místostarosta prvního plzeňského obvodu Jiří Uhlík.

Vše ovšem bude záležet na tom, zda se podaří nabrat nové strážníky. Plzeňská městská policie totiž v současné době eviduje podstav. „I proto je v plánu rozjet náborovou kampaň. Řady strážníků bychom chtěli významně rozšířit,“ řekl Jiří Winkelhöfer, radní města Plzně pro oblast bezpečnosti. V současné době má plzeňská městská policie 229 strážníků, čtyři asistenty prevence kriminality a dalších 41 civilních zaměstnanců.