Plzeňští hokejisté vyjeli poprvé na led. Chystá se velký návrat?

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 26. červenec 2021 14:03
Plzeňští hokejisté vyjeli poprvé na led. Chystá se velký návrat? Foto: HC Škoda Plzeň

Dovolená skončila, hokejisté Škody Plzeň poprvé obuli brusle a vyjeli na led. Trenéři Baďouček, Říha a Vlasák přívítali i dvě nové švédské posily, k týmu se připojil poprvé také Tomáš Mertl. Prozatím na zkoušce je na západě Čech zkušený obránce Jakub Kindl, který kvůli koronaviru v minulé sezóně pouze trénoval v Americe.

Novému triu trenérů chyběl rekonvalescent David Kvasnička, který se k týmu připojí v průběhu srpna a reprezentanti do 19 let. Naopak se s Plzní připravuje Jakub Jeřábek a také Jakub Pour, který v srpnu nabere směř zámoří a bude bojovat o svoji šanci zahrát si NHL. Zatím na zkoušku přišli Lukáš Žejdl (naposledy Litvínov, pozn. red.) a Filip Kuťák (Slavia Praha). "Odchod Kuby Poura přišel pozdě. Snažíme se sehnat ještě náhradu. Nejlépe z hráčů od nás, do cizince už se nám moc nechce," prohlásil.

Na zimním stadionu se také proháněly dve švédské posily, obránce Ludwig Blomstrand a útočník Gustaf Thorell. "Doba je tak nejistá, že se mohlo stát cokoliv. Takže jsme rádi, že jsou všichni kluci už tady a můžeme se společně chystat," uvedl Baďouček.

První trénink absolvoval také Jakub Kindl. Také on je prozatím v Plzni na zkoušku. "Smlouvu nemá, ale pevně věřím, že ta výkonnost bude taková, že si o smlouvu řekne. Jsem rád, že je tady. Pevně věřím, že k dohodě dojde," dodal Baďouček.

Pondělní úvodní trénink byl podle trenéra Václava Baďoučka pouze lehčí. „Chtěl jsem, aby se zapracovali. Nechceme riskovat nějaké zranění jen kvůli tomu, že je tady budeme honit. Času je hodně. Dnes jsme byli ještě všichni pohromadě, ale od zítra už budeme trénovat na skupiny a chodit na led podle plánovaných formací. Tenhle týden máme jenom jednu dopolední tréninky a posilovnu. Herním věcem se začneme věnovat až od příštího týdne," prohlásil.

První přípravný zápas čeká na Škodovku příští čtvrtek od 17:30 doma proti Českým Budějovicím.