Plzeňští fotbalisté poprvé v přípravě zaváhali

Od - středa, 19. leden 2022 12:54
Plzeňští fotbalisté poprvé v přípravě zaváhali Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň ve čtvrtém přípravném utkání poprvé nedokázali vyhrát. Západočeši v Luční ulici pouze remizovali s druholigovou Zbrojovkou Brno 1:1. Těsně před půli poslal Moravany do vedení po obrovské chybě obrany Viktorie Řezníček, krátce po přestávce srovnal svým prvním gólem v dresu Plzeňanů Roman Potočný.

Jako první si šanci vytvořili viktoriáni. Ve třetí minutě po centru Sýkory zakončil hlavou mimo branku Pavel Šulc. Na druhé straně se do úniku dostal Jakub Řezníček, ani on ale nemířil přesně. Následně měl další dobré možnosti Pavel Šulc, ale mladý odchovanec Viktorie se prosadit nedokázal. Ve 38. minutě z přímého kopu zakončoval velmi povedeně Roman Potočný, brankář Martin Berkovec jej ale vychytal. A tak Brno trestalo. Bývalý útočník Viktorky Jakub Řezníček využil nedorozumění defenzivy a poslal Zbrojovku do vedení. Vyrovnat mohl Jan Sýkora, jenomže jeho střelu zastavila tyčka.

A tak se červenomodří dočkali na startu druhé půle, do které nasadili několik nových hráčů. Po centru Jhona Mosquery dopravil balon do sítě Roman Potočný, který se prosadil poprvé v plzeňském dresu. Zbrojovku mohl vrátit do vedení Jan Hladík, ale gólman Jindřich Staněk včas vyběhl a situaci zachránil. Na druhé straně vyrážel Berkovec nebezpečnou dělovku Pavla Buchy. To už do hry mimo jiné přišel také Adam Kronus, který si odbyl debut za A tým.

Další gól již v Luční ulici ale nepadl. Zápas tak skončil remízou 1:1. Viktorii čeká další přátelák v sobotu od 11:00 proti Mladé Boleslavi.