Na Slovanech otevřeli novou venkovní tělocvičnu

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 28. červenec 2022 06:54
Na Slovanech otevřeli novou venkovní tělocvičnu Foto: ÚMO Plzeň 2

Novou venkovní tělocvičnu otevřel v parku Chvojkovy lomy na Slovanech druhý plzeňský obvod. Do takzvaného street workoutového hřiště investoval obvod ze svého 780.000 korun. Nepřetržitě otevřený cvičební prostor pro lidi starší 15 let chce radnice dále rozšiřovat.

IMG 1425 upr„Oblíbený park jsme letos na jaře revitalizovali a v květnu jsme do něj nechali nainstalovat tři cvičební fitness stroje. Následovalo vybudování nové venkovní tělocvičny,“ sdělil starosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner.

Mezi nainstalovanými fitness stroji je stroj na procvičování kloubů a ramen, dále dvojité zařízení na šlapání a na bench a elipsovité zařízení pro horní i dolní končetiny. Stroje jsou antracitově šedé a ve stejné barvě je i streetworkoutové hřiště.

„Nové hřiště je umístěno vedle stávajícího jezírka. V květnu byla vylita základová deska a poté dodržena 28 dní dlouhá technologická přestávka potřebná k vytvrdnutí betonu. Následně byly instalovány jednotlivé prvky a provedena finální povrchová úprava. Celková cena je 777 tisíc korun,“ řekl místostarosta Jan Fluxa. 

Podle místostarostky Evy Trůkové je dobře, že Chvojkovy lomy nyní nabízí širší možnosti sportovního vyžití. "Streetworkoutové hřiště je multifunkční: vhodné jak pro seniory a mládež, tak i handicapované,“ upřesnila místostarostka.