Plzeňský Kalvach: Nelepilo nám to, výhru jsme urvali bojovností

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 1. prosinec 2019 23:06
viktoria, kalvach, fotbal Foto: FCVP

Plzeňský záložník Lukáš Kalvach rozhodl o domácím ligovém vítězství 1:0 nad Bohemians 1905 a třetím gólem v jednom ročníku nejvyšší soutěže stanovil osobní maximum. "Na střelbě jsem chtěl zapracovat, abych se víc prosazoval," přiznává.

Sice jste zvítězili, ale nešlo asi o žádný ideální zápas, žádná velká převaha se nekonala.. Určitě to byl těžký zápas. Bohemka hraje vždycky nepříjemně, důrazně. S tím jsme ale počítali a celkem se nám povedlo s tím vyrovnat, chyběla nám snad větší kvalita směrem dopředu. Myslím, že kdybychom byli v útočné fáze lepší a dohráli určité situace, tak jsme se nemuseli bát až do konce zápasu. Naštěstí jsme to udrželi a vyhráli.

Váš gól padl po chybě v rozehrávce Bohemky... Vyšlo to na mě, zrovna jsem napadal výš než normálně. Krmi mi zdvojil Pepu Jindřiška, míč se ke mně nějak odrazil, prošel jsem do šestnáctky a jsem rád, že jsem to takhle trefil.

Začínáte už cítit, že zápasů je na podzim přeci jen hodně? Trošičku už únava ke konci podzimu je, ale myslím si, že to nemá nějaký velký vliv. Nelepilo nám to dopředu, ale bojovností jsme to tentokrát zvládli.

Vsítil jste třetí branku v sezoně. Čím to, že se vám ve Viktorii střelecky daří? Jsem rád, že jsem začal konečně dávat víc gólů. Je to určitě tím, že se v Plzni hraje na dva střední záložníky. Mám možnost se víc vysouvat. Tři branky jsou dobré, na střelbě jsem chtěl zapracovat, abych se víc prosazoval.

Na Slavii máte ale stále velké manko. Ještě se díváte nahoru nebo už pokukujete spíše v tabulce spíše pod sebe? Se druhým místem se určitě nechceme spokojit. Samozřejmě vnímáme, že Slavia má velký náskok, ale už kolikrát se stalo, že jaro všechno změnilo. Slavia může párkrát klopýtnout, pak to bude záležet na nás, abychom vlastní zápasy zvládli. Budeme ji chtít ještě potrápit.