Nuda, ale tři body. Plzeň gólem Kalvacha udolala Klokany

Od - neděle, 1. prosinec 2019 17:22
viktoria, fotbal, krmenčík ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v 18. kole Fortuna:Ligy na domácí půdě Bohemians 1905 1:0. Jediný gól nepříliš atraktivního zápasu vstřelil ve 32. minutě Lukáš Kalvach.

V úvodních minutách měla daleko více míč na kopačkách domácí Viktoria, k žádné kloudné akci se ale nemohla dostat. První ohrožení branky hostů přišlo až ve 25. minutě, kdy ale Hloušek těsně nedosáhl na centr Řezníka. Ve 32. minutě už se Západočeši prosadili, Krmenčík svým dobrým napadáním donutil obranu Bohemians k chybě a Lukáš Kalvach chladnokrevně přehodil Le Gianga.

Také ve druhé půli pokračoval poměrně nezáživný fotbal. Viktoria sice měl hned po pár minutách solidní šanci, závar v pokutovém území ale gólem neskončil. V 71. minutě plzeňské fanoušky alespoň trochu zahřála kombinace po ose Kalvach, Krmenčík, Hořava. Posledně jmenovaný ale ve výhodné pozici minul. V 88. minutě mohl Viktorii uklidnit Hořava, v rychlém brejku mu ale na poslední chvíli zablokoval zakončení jeden z vracejících se hráčů Klokanů. Viktoria se tak nakonec o body musela bát až do konce zápasu, nakonec je ale přecijen urvala.