Plzeňské divadlo nabízí šanci začínajícím autorům muzikálů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 25. listopad 2020 16:55
nové divadlo foto: DJKT

Šanci začínajícím muzikálovým autorům nabízí plzeňské Divadlo J. K. Tyla. Vyhlásilo první ročník projektu Intro ’21 o nový původní český muzikál. Přihlásit se do něj mohou autoři s dosud neuvedenými muzikály. Nejlepší díla, která vybere odborná porota, pak muzikálový soubor divadla nastuduje a uvede v částečně inscenované koncertní verzi za doprovodu živého orchestru. 

Přihlášku, jejíž součástí musí být mimo jiné výstižná synopse, text alespoň jedné písně a notový záznam nebo demo této písně, je nutné zaslat do konce roku, kompletní dílo pak do 5. dubna 2021. Bližší informace i formulář k registraci naleznou zájemci na webových stránkách divadla.

Za projektem stojí šéf souboru muzikálu Lumír Olšovský a dramaturg Pavel Bár. „Už od našeho nástupu do Plzně jsme se zabývali myšlenkou, jak podnítit a podpořit původní tvorbu a nespoléhat jen na díla osvědčených tvůrců. Snažíme se tak dát příležitost nejen samotným autorům k představení jejich díla na profesionálním jevišti a k jeho následné prezentaci prostřednictvím záznamu, ale také začínajícím režisérům či choreografům. Kdo ví, třeba narazíme na nový klenot českého muzikálu,“ objasňuje záměr projektu Lumír Olšovský.

Lumír Olšovský se po příchodu do plzeňského muzikálového souboru zapříčinil o vznik Muzikálového studia, jehož členové pravidelně vystupují v muzikálových inscenacích Divadla J. K. Tyla, a festivalu muzikálových nadějí Na scénu! Cílem festivalu je seznámit širokou i odbornou veřejnost s mladými absolventy muzikálových škol a přinést zájemcům řadu zajímavých workshopů, přednášek a praktických lekcí určených nejen pro profesionály, ale i laickou veřejnost. Příští rok v červnu by měl proběhnout jeho již čtvrtý ročník.