Plzeňané, pozor! Tramvaje dojedou ze Světovaru jen k synagoze

Zveřejněno v Z Plzně
Od - čtvrtek, 27. říjen 2022 08:30
Plzeňané, pozor! Tramvaje dojedou ze Světovaru jen k synagoze ilustrační, foto: Plzen.eu

Kvůli opravě tramvajové trati v křižovatce ulic Vejprnická a Křimická bude od pondělí 31. října do pátku 4. listopadu omezena osobní automobilová i tramvajová doprava. Tramvaje linky č. 2 budou jezdit pouze v úseku Světovar – U Synagogy, řidiči aut musí počítat s objížďkou.

Linka č. 2 bude na pět dní rozdělena, tramvaje dojedou ze Světovaru jen do centra, přes Jízdeckou a Palackého ulici se otočí a jedou zpět. Od synagogy do Skvrňan bude po stejnou dobu vozit cestující náhradní autobus 2A, zastávky se většinově shodují se zastávkami tramvaje či noční linky.

Objízdná trasa pro nákladní vozidla nad 7,5 tuny ve směru vede po silnici II/605 přes most nad Slovanským údolím až ke kruhovému objezdu u Makra. Osobní automobily nebudou moci přejet koleje ve směru z Křimic do centra a odbočit ve směru z Vejprnic do Křimic. Objízdná trasa pro částečnou uzavírku silnice II/605 Křimická vede směrem na Vejprnice a před zastávkou MHD musí auta přejet přes koleje zpět do protisměru ve směru do centra. Objízdná trasa pro směr z Vejprnic (zadních Skvrňan) do Křimic je vedena Lábkovou ulicí ke kruhovému objezdu v křižovatce Lábkovy a Vojanovy ulice.