Plzeň žehrá na špatnou disciplínu. Stála nás zase zápas, ví bek Čerešňák

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 17. leden 2021 23:04
čerešňák, hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Všechny tři góly inkasovali v oslabení. Hokejisté Škody Plzeň tak nedovedli do zdárného konce domácí duel s Libercem, který vedli po brance Filipa Suchého. Nakonec tak byli rádi, když zápas poslal do prodloužení vyrovnávací trefou Petr Kodýtek. Pak ale přišel další faul a druhý bod brali Severočeši. "Neodehráli jsme špatný zápas," prohlásil plzeňský bek Peter Čerešňák.

V zápase jste rozhodně nebyly horší, jak jste to viděl z vašeho pohledu? Bylo tam herní zlepšení oproti předchozím utkáním. Trápí nás vyloučení, přesilovky Liberce rozhodly. Dvakrát jsme v nich inkasovali ve třetí třetině, tam se lámal zápas. Díkybohu jsme ještě vyrovnali, ale v prodloužení přišlo opět naše hloupé vyloučení, což rozhodlo.

Je po takovém vývoji zápasu člověk rád za bod? Jsme rádi za každý bod, ale myslím si, že jsme měli za ty tři body. Vlastní nezodpovědností jsme se o to připravili.

Nedisciplinovanost vás stála už několikátý zápas a poměrně se opakuje. Co s tím? Nikdo nechce být vyloučený, každý do těch soubojů jde naplno, někdy to přežene, dáte hokejku tam, kam jí dát nemá. Chce to větší disciplínu.

Do sestavy se vám postupně vrací nějací hráči, že alespoň dáte dohromady čtyři kompletní lajny. Je to znát? Určitě ano, ale ještě stále nám chybí dva nebo tři hráči.

Jste rád, že extraliga pokračuje v rychlém tempu a už v úterý hrajete ve Zlíně? Má to svoje výhody i nevýhody. Záleží na tom, jak si to vezmete. Máte méně času na regeneraci a takové věci, na druhou stranu zase rychle máte šanci zapomenout na porážku.