Guľa se na Čermáka nezlobil. Penaltu nedali větší hráči, prohlásil

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 17. leden 2021 21:17
gula ilustrační foto: FCVP

Tři zápasy bez vstřeleného gólu, čtyři měsíce bez venkovní výhry. Špatnou bilanci nezlomili fotbalisté Viktorie Plzeň ani na hřišti předposledního celku tabulky. V Příbrami mimo jiné nedali v závěru zápasu pokutový kop, a tak duel skončil bezbrankovou remízou.

Foto: FCVP

„Samozřejmě výsledek je pro nás zklamáním. Nezačali jsme utkání špatně, ale pak přišla zranění a vynucená střídání, která zápas rozkouskovala a my jsme se hlavně v první půli nedostali do tempa. V defenzívě jsme sice byli důslední, ale vpředu jsme nedokázali soupeře otevřít, chyběla nám produktivita. Přitom to bylo o jednom gólu. Možností, jak otevřít obranu, je víc. Jednak to jsou systémové prvky. Můžete si pomoc standardkou, a třetí věci je individuální kvalita hráčů. Chyběl nám klid v nejdůležitější části, to je soupeřova třetina a jeho velké vápno. Schází nám systémový gól, ale i ten ze standardky a nedokázali jsme ho dát ani po individuální akci," prohlásil kouč Adrián Guľa.

Největší příležitost zahodil v závěru utkání Aleš Čermák, když neproměnil pokutový kop. „Měli jsme na to, abychom dali gól z průběhu hry i jiných herních situacích, ale tato byla nejvíc viditelná. Věřím, že jsme si tohle „fotbalové neštěstí“ vyčerpali na dlouhou dobu a začneme vyhrávat,“ podotkl Guľa, který neproměněný pokutový kop Čermákovi nevyčítal. „Penaltu nedali věhlasnější hráči. Vzal na sebe zodpovědnost, v minulosti penalty proměňoval. Dal břevno, tak to chtěl uzavřít. Až v kabině jsem slyšel, že domácí hráči v době, kdy sudí zkoumal situaci u videa, rozkopali penaltový puntík. Je to specifické. Příbram připravila dobře hřiště, hrála dobře a využila všechny prostředky, aby nás vykolejila, což se jí podařilo. Měli jsme dát zkrátka gól ze hry nebo standardky, šancí na to bylo několik. Nepodařilo se, což je pro nás samozřejmě nepříjemné. Mužstvo v takovém bojovém zápase alespoň gól potřebuje. Bod je pro nás jednoznačně málo,“ dodal kouč.