Od - neděle, 6. únor 2022 19:53
Plzeň využila zaváhání pražských "S" a jde do čela! Utkání s Hradcem rozhodl jediný gól Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 20. kole Fortuna ligy na domácím hřišti Hradec Králové 1:0 díky gólu Tomáše Chorého z první půle. Západočeši se tak dostávají do čela tabulky o dva body před Slavii.

Plzeň, která se mohla v případě výhry dostat na první místo, nezačala zápas úplně ideálně. Už ve třetí minutě měl totiž po centru z pravé strany gól na hlavě hradecký Prekop. Naštěstí pro Staňka ale minul. Viktoriáni se dostávali do tempa pomalu, hned ale jejich první povedená akce ve 13. minutě volala po gólu. Centr Mosquery se snesl k nohám osamoceného Havla, který ale trefil jen Fendricha a s dorážkou neuspěl ani Čermák. Z následného roku pak Pernica orazítkoval břevno. Ve 25. minutě hosty znovu podržel Fendrich proti zakončení Mosquery. Plzeň ale svůj tlak stupňovala a o tři minuty později už udeřila. Na přímý kop Sýkory si naběhl Tomáš Chorý a hlavičkoval nechytatelně do růžku branky. Po půlhodině hry se vytáhlý útočník Viktorie prosadil znovu. Jeho radost ale byla předčasná, po konzultaci s VAR rozhodčí nakonec gól odvolal. Ve 38. minutě pak ještě Votrokům zatrnulo při zakončení Kopice.

Ve druhé půli tlak Viktorie značně opadl a Hradec vyrovnal hru. V 62. minutě také Západočechům hodně zatrnulo, když se po přímém kopu tlačil do zakončení Kubala. Zamířil ale vysoko nad, a tak mohl Staněk zůstat v klidu. Přestože se hostům nedala upřít snaha, do žádné velké šance se už nedostali. A protože toho ani Viktoria směrem dopředu příliš nepředvedla, skóre zápasu už se nezměnilo.