Plzeň veze z Hané tři body. Výhru indiánů řídil čtyřbodový Bulíř

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 21. prosinec 2021 20:21
Plzeň veze z Hané tři body. Výhru indiánů řídil čtyřbodový Bulíř ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Solidní formu si hokejisté Plzně přenesli i do prvního zápasu po reprezentační přestávce. Olomouc porazili ve 33. extraligovém kole na jejím ledě 5:2. Povedený večer prožil zejména Michal Bulíř, který si připsal na konto gól a tři asistence.

ndiáni v úvodu utkání ustáli oslabení, aby poté v plném stavu sami zahrozili. Blomstrand oslovil na kruhu Kodýtka, který pořádně provětral lapačku Lukáše. Následně se početní výhody dostalo i hostům a ti se činili. Vše započal Schleiss, při jehož ráně ze strany ještě ale domácí zachránila tyč. Jenže akce pokračovala, Ludwig Blomstrand si popojel od modré směr brána a dělovkou zavěsil přesně pod břevno. O vyrovnání se do přestávky ještě snažil Kunc, jenž předložil do dobré šance Tomečkovi, ten si zblízka na Svobodu nepřišel.

Co se kohoutům nepovedlo v závěru první třetiny, to přišlo zkraje té druhé. Klimek z vlastního obranného pásma zatáhl kotouč podél levého mantinelu až do prérií indiánů, předložil mezi kruhy Janu Knotkovi, který trefil přesně nad beton k pravé tyči. Dokonat obrat mohl později po Nahodilově pobídce před Svobodou Burian, muž s maskou indiánů ovšem vynikl bleskurychlou lapačkou. Zkoušel to i autor vyrovnávací trefy, který podobně jako Blomstrand popojel kousek od modré, brankář Škody byl pozorný. Změna stavu tak přišla až na druhé straně a nutno podotknout, že letošní stý gól Plzně nemohl být hezčí! Bulíř předložil po výborné práci se Suchým za brankou Olomouce před ní Janu Schleissovi, který to sice měl na bekhend, ale přihrál si touš na forhend mezi nohy a s hokejkou takto zaklíženou zamířil přesně k pravé tyči.

Poslední třetinu načal dalším gólem po jednapadesáti vteřinách Gustaf Thorell, který si našel zblokovanou pobídku na teč Bulíře. Definitivní pečeť na vítězství Západočechů nalepil Filip Přikryl, který se dostal za záda obránců po příhře Langa v situaci tři na jednoho a uspěl svižnou střelou mezi betony po krátké kličce do forhendu. Ovšem Olomouc se nechtěla vzdát a brzy přišla s gólem naděje. Černý od modré vyzval polostřelou - polopřihrávkou k teči Jakuba Navrátila a ten zamířil přesně. Debaty o vítězi ale uťal střelou ze středního pásma do opuštěné klece kohoutů Michal Bulíř, který tak dnes měl prsty ve čtyřech gólech svých barev.