Plzeň udolala nováčka z Budějovic. Výhru trefil minutu před koncem Kantner

Od - úterý, 29. září 2020 23:14
hokej, kantner ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Ještě dvě minuty před koncem to vypadalo, že o osudu duelu Plzně s Motorem České Budějovice rozhodne prodloužení nebo nájezdy, pak ale hrubě zachyboval Prokeš a Matyáš Kantner po samostatném úniku zajistil Škodovce tři body. V poslední minutě ještě přidal pojišťující gól do prázdné branky Petr Kodýtek a upravil skóre zápasu na konečných 4:2.

Na první šanci zápasu se čekalo až do 13. minuty, kdy Jiříček posílal na teč puk Eberlemu. Patera ovšem sklapl betony včas. O minutu později už se skóre měnilo. Strakova střela se odrazila od horní tyče a dojíždějící Matěj Stříteský dostal puk za brankovou čáru. Jenže vedení indiánů vydrželo pouhých 25 vteřin. Neobsazený Holec neměl problém zakončit do poloprázdné branky. Když už to vypadalo, že se třetina v poklidu dohraje, vystřelil hostující Novák a Frodl si puk lapačkou shodil do vlastní sítě.

Ve druhé třetině Plzeň přidala na tempu, na Pateru se valil útok za útokem, jenže budějovický gólman odolával. V polovině zápasu měla Škodovka ideální šanci srovnat, nedokázala ale využít ani více než minutovou dvojnásobnou přesilovku. Obrovské šance nevyužili Gulaš, Stach či Rob.

Plzeň se vyrovnání dočkala ve 47. minutě. Nejprve přežila vlastní oslabení a následně naopak udeřila v přesilovce. Kodýtek přihrál osamocenému Tomáši Mertlovi, a ten ranou pod břevno nedal Paterovi šanci. Obrátit vývoj zápasu mohl o chvíli později Musil, v kritické chvíli ale minul. V 59. minutě vypíchl Matyáš Kantner puk Prokešovi a svůj samostatný únik zakončil povedeným blafákem. Hosté ještě zkusili své štěstí v power-play, jediným výsledkem byl ale další inkasovaný gól, tentokrát z hole Petra Kodýtka.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Poněkolikáté jsme měli hrozný vstup do utkání. Počínaje buly, hrou s kotoučem. Od druhé třetiny se to trochu zlepšilo, ale Budějovice urputně bránily. Moc jsme si nepomohly ani v přesilovkách. Využili jsme jen jednu z devíti. V závěru udělali hosté individuální chybu, dobře pro nás. Přišli jsme ke třem bodům. Platí stejně, jako po dobrém výkonu, ale nebylo to něco, co bychom si představovali."