Plzeň si zaslouží vidět špičkový basketbal, říká předseda TJ Lokomotivy Pavel Froněk

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 29. leden 2020 10:34

Nejlepší čtyři celky včetně hvězdného Nymburku přijedou 14. a 15. února do Plzně, aby se utkali ve finále domácího poháru. Dějištěm velkých bitev se stane hala Lokomotivy. "Naše výhody? Asi, že jsme blízko Prahy a máme krásnou halu," nastínil předseda basketbalového klubu TJ Lokomotiva Pavla Froňka důvody, proč Plzeň vyhrála výběrové řízení na pořadatele.

Proč právě Plzeň? Přihlásili jsme se do výběrového řízení České basketbalové federace a nabídli prostředí krásné městské sportovní haly, která splňovala všechny požadované podmínky. Myslím, že velkou roli hrálo, že v současné době nehrajeme bohužel nejvyšší basketbalovou ligu, ale máme s ní z let 2010-12 bohaté zkušenosti. Nemáme problémy s přenosy české televize a jsme blízko Prahy. Basketbal je další sport, který do Plzně patří.

Co vás napadlo, když ČBF rozhodla ve váš prospěch? Že přivedeme do Plzně po dlouhé době špičkový český basketbal. Všichni ještě máme v paměti spanilou jízdu na MS v Číně a hráče, kteří se aktivně podíleli na konečném šestém místě. Pro fanoušky, hráče našeho  a ostatních basketbalových klubů Plzeňského kraje je to jedinečná šance vidět nejlepší basketbalisty v přímém přenosu.

O účastnících se rozhodlo teprve minulý týden.. To je pravda, ale většina favoritů potvrdila svoji kvalitu. Vždyť přijede několikanásobný mistr ČR a účastník ligy mistru ERA Basketball Nymburk. Svoji kvalitu potvrdily i BK Opava, Dekstone Svitavy a USK Praha.

Bude mít i plzeňský basketbal na českém poháru nějaké zastoupení vašimi odchovanci? Bude mít hned dvojnásobné. Za BK Opava přijede Jan Švandrlík a za Dekstone Svitavy Luboš Kovář.

Co byste vzkázal plzeňským fanouškům? Aby přišli a vzali svoje děti. Plzeň si zaslouží zažít atmosféru špičkového basketbalu. Jsme sportovním městem a toto je jedinečná příležitost vidět nejlepší české i zahraniční basketbalisty v akci. Věřím, že přijede hodně fanoušků a vytvoří nezapomenutelnou atmosféru.