Plzeň se připravuje na světový šampionát v para lukostřelbě! Očekává stovky účastníků z celého světa

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 22. březen 2023 15:11
Plzeň se připravuje na světový šampionát v para lukostřelbě! Očekává stovky účastníků z celého světa Vizualizace: město Plzeň

Největší sportovní událost roku se v západočeské metropoli uskuteční v první polovině léta. Ve dnech 17.- 23. července bude město Plzeň hostit Mistrovství světa v para lukostřelbě 2023. Šampionát bude zároveň nominačním závodem na Letní paralympijské hry v Paříži 2024. Organizátoři již odhalili podobu střelnice, zároveň chystají také bohatý doprovodný program pro veřejnost.

„Jedná se o jednu z největších sportovních událostí roku, která bude v Plzni k vidění. Jsem přesvědčen, že hlavní střelnice, která bude přímo na náměstí Republiky, bude velkým lákadlem i pro ty, kteří lukostřelbu běžně nesledují. Chtěl bych poděkovat všem, kteří akci připravují. Protože jsem byl u jejího zrodu, moc dobře vím, kolik práce na projektu odvedli,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Na plzeňské radnici se k této události ve čtvrtek 16. března sešli s představiteli města její organizátoři. Během setkání odtajnili finální podobu hlavní střelnice, kterou sportovci v červencových dnech využijí na náměstí Republiky, a na níž se odehraje velké finále. Seznámili se také s podobou kvalifikační střelnice v prostoru tréninkových hřišť FC Viktoria Plzeň v Luční ulici. S fotbalovým klubem pořadatelé úzce spolupracují, stejně tak s tenisovým klubem TK Škoda Plzeň, jehož zázemí rovněž plně využijí.

„Mistrovství světa v paralukostřelbě vnímám jako skvělou příležitost propagovat město Plzeň po celém světě,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu Lucie Kantorová.

Na mistrovství se již přihlásily dvě stovky závodníků z 30 zemí. Očekává se však účast přes 600 účastníků včetně realizačního týmu z více než 50 zemí světa.

„Organizátorům děkujeme za výběr města Plzně k uspořádání této mimořádné akce. Už se velmi těším na druhou polovinu července, až v Plzni osobně přivítám sportovce z různých koutů světa a budoucí účastníky paralympijských her v Paříži v roce 2024,“ doplnil radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.