Plzeň se pokusí zapsat do knihy rekordů. Centrální obvod svolává mikulášské skupiny

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 2. prosinec 2022 12:43
Plzeň se pokusí zapsat do knihy rekordů. Centrální obvod svolává mikulášské skupiny ilustrační, foto: MO Plzeň 3

O největší sraz mikulášských skupin se chce pokusit třetí městský obvod v pondělí 5. prosince. Právě na tento den připravil velkou Mikulášskou show na náměstí Republiky. 

„Každý, kdo přijde na náměstí mezi 16. a 21. hodinou v kostýmu Mikuláše, čerta nebo anděla, obdrží po registraci Certifikát pravosti a voucher na jeden pekelně horký nápoj zdarma. Pro děti bude připraven mošt, pro dospělé svařák,“ zve Plzeňany i návštěvníky města starosta MO Plzeň 3 David Procházka. 

Pokus o ustanovení rekordu největšího srazu Mikulášů, čertů a andělů na jednom místě se uskuteční v pondělí 5. prosince náměstí Republiky v Plzni. „Čas je stanovený v širším časovém pásmu, aby na registraci mohli i rodiče s menšími dětmi, pro které je 20. hodina, kdy bude probíhat hromadné focení, již pozdě,“ vysvětluje místostarosta MO Plzeň 3 Ladislav Nový.

Sčítat všechny nadpřirozené bytosti a dohlížet na splnění regulí, bude komisař agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. V tomto případě se jedná o nový zápis do České knihy rekordů, sezvat všechny tři postavy se u nás totiž ještě nikdo nepokusil. Nutné je přijít v kompletním převleku.

Registrován může být každý Mikuláš, čert nebo anděl, který se k registraci dostaví v kompletním převleku. Čert musí mít rohy, čertovskou masku nebo začerněný obličej, ocas a odpovídající oblečení. „U anděla se očekávají andělská křídla, dlouhé vlasy nebo paruka, hvězda ve vlasech či na čele, čelenka se svatozáří nebo třpytky ve vlasech a bílé či světlé oblečení. Mikuláš potřebuje biskupskou čepici, vousy, berlu a odpovídající oblečení,“ upozorňuje na podmínky zápisu o rekord další místostarosta MO Plzeň 3 Ondřej Ženíšek.

Na pódiu vystoupí se svým představením Techmania Science Center. „Od 17 hodin zahrají Maxim Turbulenc, od 19. a 20. hodin to rozjede plzeňská kapela Semtex a po osmé by na náměstí měly dorazit i mikulášské družiny, které již obešly své rajony,“ uvádí první místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek. 

Kromě toho na děti čekají dvě profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky. Chybět nebude váha na vážení hříšníků nebo mikulášský fotokoutek. Ve 21 hodin bude vyhlášen počet čertů, andělů a Mikulášů, kteří se během odpoledne na plzeňském náměstí sešel.