Plzeň rozdrtila bezbranné Hanáky, Pavlát si připsal nulu

Od - středa, 3. leden 2024 19:53
Plzeň rozdrtila bezbranné Hanáky, Pavlát si připsal nulu Foto: HC Škoda Plzeň

Lepší start do nového roku si hokejisté Plzně ani nemohli přát. V předehrávce 47. kola doma deklasovali Olomouc 8:0 a připsali si na konto nejvyšší výhru v sezóně. Dva góly vstřelil Ondřej Matýs, čisté konto vychytal Dominik Pavlát.

První velkou šanci zápasu si vypracovali indiáni už po minutě. V přečíslení 2 na 1 ale Sedláček vychytal Söderlunda. O chvíli později se zase ukázal domácí Pavlát, který zmařil příležitost Menšíkovi. Úvodní branky si fanoušci modrobílých dočkali v 10. minutě. V signalizované výhodě se Holešinský neukvapil, předal puk Ondřeji Matýsovi, a ten tvrdou ranou poslal Škodovku do vedení. Navýšit skóre mohl v 18. minutě Lev, který ale tváří v tvář Sedláčkovi neuspěl. Několik vteřin před první sirénou byl blízko vyrovnání Musil, Pavlát ale i s trochou štěstí vykopl puk do bezpečí.

Na druhý gól se nakonec čekalo do 23. minuty. Aleksi Rekonen si našel odraženou střelu a bekhendem pověsil puk pod horní tyč. Za další dvě minuty mohl snížit Babula, Pavláta ale nepřekonal, a tak se znovu radovali domácí. Po souhře Söderlunda s Indrákem si srazil puk do sítě Knotek. Po polovině hry hráli Hanáci přesilovku a blízko gólu Bambula. Z ideální pozice ale Pavláta nepropálil. Hosté byli v tu chvíli aktivnější, gólu se ale nedočkali ani po další velké příležitosti Navrátila.

Pokud chtěli Olomoučtí ještě se zápasem ve třetí třetině něco udělat, plány jim překazilo zbytečné vyloučení a další gól Škody. Ondřej Matýs po zmatcích před Sedláčkem obkroužil branku a zasunul puk do sítě. Po čtvrté inkasované brance se hra Mory zcela rozsypala. Ve 46. minutě tak indiáni přidali další trefu, když se od modré tvrdou ranou prosadil Petr Zámorský. Za další dvě minuty se Zámorský proměnil v asistenta. Po jeho dobré práci s přispěním tyče skóroval Kryštof Hrabík. Zmar hostů přinesly i závěrečné minuty. Nejprve se v 57. minutě prosadil obránce Tomáš Dujsík a sotva dozněly oslavné chorály, uzavřel střelecký účet zápasu osmou brankou skvěle zakončeným únikem Tim Söderlund.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "První třetina nebyla vůbec dobrá. Podržel nás brankář, měl spoustu zákroků a měli jsme i trochu štěstí. A to přesto, že jsme třetinu vyhráli. Jen Dominik nám dal šanci na výhru. Druhá část už byla lepší, dali jsme branky. Pak jsme ale začali hrát hokej nahoru, dolů a ztráceli puky. Po čtvrtém gólu ve třetí třetině se to zklidnilo. Jsou to pro nás strašně důležité body."