Plzeň proti Hradci dvakrát prohrávala, nakonec vydřela alespoň bod

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 21. leden 2024 19:17
Plzeň proti Hradci dvakrát prohrávala, nakonec vydřela alespoň bod Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli ve 38. kole s hradeckým Mountfieldem 2:3 po prodloužení. Západočeši v zápase dvakrát prohrávali, Jakub Lev a Michal Houdek ale duel poslali do nastaveného času. V něm rozhodl o zisku druhého bodu pro hosty Zachar.

Na první gól se v Plzni nečekalo příliš dlouho. Už po rovných 100 vteřinách podcenil Hlavaj střelu švihem Šťastného a Hradec šel do vedení. Indiáni se rozkoukávali pomalu a první šanci si vypracovali až v 8. minutě. Schleiss ale vyprášil pouze Lukášovy betony. O tři minuty později po akci Söderlunda dorážel Matýs, v těžké pozici ale poloprázdnou branku netrefil. V 16. minutě hosté zvedali ruce nad hlavu podruhé, tentokrát ale předčasně. Eberleho dorážku skvělým zákrokem zastavil Hlavaj ještě před brankovou čárou, jak dokázalo i dlouho posuzování videozáznamu.

Úvod druhé třetiny přinesl hned několik šancí a také góly na obou stranách. Nejprve neuspěli Schleiss a Estephan, ve 24. minutě už ale uspěl přesnou střelou nad rameno Lukáše Jakub Lev. Z vyrovnání se ale Škoda radovala jen 42 vteřin. Vedení na stranu hostů opět překlopil důrazný Tamáši. Kritická chvíle pro indiány přišla ve 36. minutě, kdy usedli na trestnou lavici Hrabík s Piskáčkem a Mountfield měl k dispozici téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku. S ní ale nenaložil úplně nejlépe, v jediné větší příležitosti vychytal Hlavaj Pavelku.

Třetí část byla ve znamení dobývání hradecké branky. Obětavě hrající hostující hráči ale Lukášovi situaci velmi ulehčovali, když zablokovali obrovské množství střel. Naopak ve 44. minutě mohl na druhé straně děkovat Havaj štěstí, když Perret v ideální pozici minul. V polovině třetí třetiny si s obranou Hradce pohrál Söderlund, skvělým pasem pak vyzval Maláka, jenže mladý plzeňský bek na Lukáše nevyzrál. Západočeši pak nevyužili přesilovku, po jejím skončení ale dostal ideální přihrávku Michal Houdek a přesnou střelou poslal zápas do prodloužení. V něm indiáni pohrdli přesilovkou 4 na 3 a  v 65. minutě rozhodli hosté. Zachar se prodral až před Hlavaje a důrazem v pádu dotlačil puk za brankovou čáru.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Byl to vyrovnaný, rychlý hokej. Hradec má výborný bruslařský tým. Dostal se do vedení, z naší strany nebyla první třetina ideální. Podařilo se nám vyrovnat, ale vzápětí jsme branku dostali. Ubránili jsme oslabení 3 na 5. To byl strašně těžký moment. Ve třetí třetině nás podržel gólman a srovnali jsme. V prodloužení jsme měli proměnit přesilovku a pak inkasovali. Rozhodčí původně zkoumal, jestli puk přešel brankovou čáru, což jsme věděli, že přešel. My jsme si brali trenérskou výzvu kvůli atakování brankáře, což bylo takové 50 na 50. Na druhou stranu jsme rádi za bod. Kluky pochválíme. Takové prohry prostě přijdou, jsou ale se vztyčenou hlavou. "