Plzeň lídra nepřekvapila. Z Pardubic odjíždí bez bodu

Od - úterý, 30. leden 2024 20:17
Plzeň lídra nepřekvapila. Z Pardubic odjíždí bez bodu ilustrační: Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté prohráli v dohrávce 32. kola extraligy na ledě lídra z Pardubic 1:3 a zapsali už pátou porážku v řadě. Na úvodní gól Dynama ještě na začátku třetí třetiny odpověděl svoji trefou Filip Jansa, na branku Mandáta ze 49. minuty už ale indiáni zareagovat nedokázali. Dvě minuty před koncem pak ještě navíc inkasovali při hře bez brankáře.

Škoda do utkání nevstoupila špatně, hned zkraje zápasu střílel nebezpečně Petr Zámorský, neujala se však ani dorážka Adama Benáka. Naopak Pardubice z první vážnější střely šly hned do vedení. Patrik Poulíček vyhrál v útočné třetině buly čistě na Jana Mandáta, jenž se prezentoval prudkou ranou přesně k tyči. V následně přesilové hře pro změnu dvakrát nebezpečně pálil domácí forvard Říčka, oba jeho pokusy ovšem zastavil Samuel Hlavaj. Na opačné straně byl blízko své první trefě v nejvyšší soutěži Marek Soukup, jenž dorážel střelu Zámorského, jeho pokusu ale chybělo pár centimetrů. Těsně před odchodem do šaten ještě zkoušel zdvojnásobit vedení Pardubic Hyka, mezeru mezi betony nicméně netrefil. Po dvaceti minutách tak vedli domácí nejtěsnějším možným rozdílem.

Prostřední část hry načala šance v přesilové hře v podání plzeňského Holešinského, jenž pálil tvrdě od modré čáry, avšak jen do připraveného brankáře Willa. Pardubice odpověděly rovněž v početní výhodě o jednoho muže, nadvakrát pálil Lukáš Radil, proti jeho ráně se vyznamenal brankář Hlavaj. Lépe si nevedl ani Zohorna, který dorážel puk z hranice brankoviště. Krátce za polovinou zápasu dostali k dispozici Východočeši dokonce přesilovou hru pět na tři, Plzeň velký tlak avšak ustála. Naopak na konci druhé třetiny mohl srovnat Tim Söderlund, po jehož dorážce poskakoval kotouč u pravé tyče, tíženého vyrovnání se modrobílí ale nedočkali. Před třetí třetinou tak stále ztráceli indiáni na svého soupeře pouze jednu branku.

Hned ve druhé minutě závěrečného dějství se indiáni konečně dočkali. Jakub Lev od mantinelu nahazoval kotouč před branku, kde tečoval za záda Willa Filip Jansa. Z protiútoku mohl vrátit vedení domácím Lukáš Radil, z pravého kruhu ale mířil jen do míst, kde stál připravený Samuel Hlavaj. Petr Zámorsý po brejku pálil ke vzdálenější tyči, maskovaný muž Pardubic ovšem včas vyrazil puk svou vyrážečkou. Ve 49. minutě zopakovala situace ze začátku duelu. Poulíček opět vyhrál čistě buly na Jana Mandáta, který se tentokrát trefil přesně do šibenice. Filip Jansa mohl znovu srovnat účty, kdy ideálně tečoval mezi kruhy střelu Zámorského, Will na poslední chvíli stačil zasáhnout. V následné přesilové hře servíroval puk Benák na hokejku Lva, ten ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. V samotném závěru zkusili Západočeši hru bez brankáře, leč jejich snaha ovoce nepřinesla. Ba naopak, prázdnou bránu trefil Jan Mandát, který tím zkompletoval svůj hattrick.