Plochodrážní klub smutní. Dvacetiletý Roman nepřežil srážku s kamionem

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 4. květen 2020 14:23
95556338_3008969685827549_8327967927978426368_n Foto: facebook Plochá dráha PK Plzeň

Život dvacetiletého řidiče vyhasl v pátek 1. května při střetu osobního auta s kamionem na silnici mezi Nýřany a Blatnicí. Plochodrážní klub v Plzni následně potvrdil, že tím, kdo při nehodě zahynul, je člen klubu a zároveň bývalý plochodrážní závodník, Roman Mády.

„Dvacetiletý muž z obce na jižním Plzeňsku s vozidlem značky Ford Galaxy, ve směru od Nýřan na Blatnici. V protisměru jel řidič ročník 1965 s kamionem značky Renault, který se dosud z nezjištěných důvodů dostal s vozidlem na krajnici a následně do protisměru, kde došlo ke střetu s projíždějícím osobním automobilem,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dana Ladmanová. Zatímco šofér kamionu vyvázl z nehody bez zranění, mladý řidič Roman zaplatil za střet životem. „Po příjezdu záchranářů na místo události lékař konstatoval velmi vážná zranění neslučitelná se životem, mladý muž zraněním na místě podlehl,“ komentovala mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

Roman Mády byl už od dětství úspěšným závodníkem. V roce 2012 vybojoval stříbrnou medaili v juniorském mistrovství ČR ve třídě do 125 ccm a v následujícím roce se dokonce stal mistrem České republiky. Celkem sedmkrát se po závodech národního šampionátu postavil na stupně vítězů. Roman si zkusil také závody světového a evropského poháru. Nejlépe se mu z nich vydařil Evropský pohár 2014 v Plzni, kde celkově obsadil 10. místo. Podle Plochodrážního klubu v Plzni skončila Mádyho nadějná kariéra v létě 2014, kdy při jednom z tréninků utrpěl při kolizi vážná zranění hlavy. Následovala operace a dlouhá rehabilitace. Ze všech zranění se Roman uzdravil, k aktivnímu závodění už se nevrátil. "Přesto na motocykly ani plochou dráhu nezanevřel a dál chodil sledovat závody a tréninky," uvedl v ve své vzpomínce plochodrážní klub. Teď už ale na žádný nedorazí. Jeho život vyhasl v pátek 1. května.