Peggy Kýrová

Peggy Kýrová

Druhou polovinu prázdnin si děti v Plzni budou moci užít na sto procent. Chystá se pro ně řada skvělých akcí. Nejvýraznější je již každoročně oblíbený festival Sportmanie, na kterém si mohou vyzkoušet celou řadu tradičních i netradičních sportů a za odměnu získat celou sadu medailí. Pokračují pohádkové čtvrtky v DEPO2015, letní tvořivé dílny v Muzeu loutek i interaktivní výstava Cesta kolem světa. Zoo připravila Vlčí den. A ani to není zdaleka vše.

středa, 7. srpen 2024 11:55

Drony SIT našly ztraceného člověka!

Najít ztraceného člověka a zachránit mu život je jedno z nejdůležitějších poslání plzeňských specialistů z Drony SIT v rámci jejich výjezdů s integrovaným záchranným systémem. Naposledy byli takto dronaři přizváni na rozsáhlou pátrací akci o uplynulém víkendu. V neděli ráno vyjeli pátrat po starším muži, který se ztratil v lesích na Domažlicku. Jejich mise byla rychlá a úspěšná.

Nové divadlo si letos připomíná desetileté výročí od své první premiéry. U této příležitosti je před budovou Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje v Smetanových sadech k vidění výstava s názvem 10 let v Novém. Divadlo J. K. Tyla (DJKT) se za deseti lety ohlédne také slavnostním koncertem.

V pondělí 5. 8. začaly práce na opravě povrchu silnice I/26 v rámci akce „I/26 Zbůch – železniční přejezd“.

Město Plzeň finančně podpoří sportovní organizace z dotačního programu Rekonstrukce, výstavba a rozvoj sportovních zařízení, areálů a související infrastruktury na území města Plzně. Více než 15 milionů korun rozdělí mezi 25 žadatelů. Poskytnutí dotací schválilo Zastupitelstvo města Plzně.

Loutkové představení CASLAVSKA TOKYO 1964 se japonským divákům představilo během prvního srpnového víkendu. Inscenaci, která je fiktivním přímým přenosem z letních olympijských her v roce 1964, připravil režisér Jakub Vašíček se třemi herci Divadla ALFA, třemi herci Divadla PUK a hudebníkem Danielem Čámským. Česká premiéra pod názvem Čáslavská – Tokio – 1964 se uskuteční letos v září na Mezinárodním festivalu DIVADLO Plzeň a v Divadle ALFA.

Cestovatelskou Střelu pořádají Tomáš Šapovalov a Slávek Král ve spolupráci se západočeskou obcí Dolní Hradiště 23. - 25. srpna. Zázemí místního kulturního domu nad malebným údolím řeky Střely je dokonalým prostředím pro setkání cestovatelů a sdílení zajímavých příběhů.

Zámek Nebílovy již tradičně nabízí návštěvníkům nejen prohlídku zámeckých prostor, ale navíc i zajímavé výstavy. V sobotu 10. srpna zde bude zahájena výstava Stanislava Bukovského Štětcem na plátně.

Milovníci únikových, zážitkových a poznávacích her mají o důvod více k radosti. V desítky let uzavřeném Kalinově mlýně ve Stodě vznikla ve spolupráci s plzeňskou kulturní a kreativní zónou DEPO2015 zážitková hra Záhada Kalikova mlýna. Téma je inspirované historií mlýna, kterou rozvádí do fiktivní příběhové linie. Hráči v roli luštitelů záhad dostanou příležitost si nejen vyzkoušet své dovednosti a týmovou spolupráci, ale také zjistit, jaká záhada je s mlýnem spojená a proč se v něm dějí nadpřirozené věci. Na hru i komentované prohlídky mlýna je možné se objednávat od pátku 2. 8. přes webové stránky https://www.kalinuvmlynstod.cz/hra/