Aktualizováno: Skvělá zpráva, osmiletou holčičku se podařilo najít hajnému!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 12. říjen 2021 14:02
Aktualizováno: Skvělá zpráva, osmiletou holčičku se podařilo najít hajnému! Pátrání komplikovala silná mlha. (12. 10.) Foto: M. Adámková

Aktualizováno 14:24 Šťastný konec má dvoudenní pátrání po osmileté Julii S. z Německa, která se ztratila při stopovací hře v lesích u Čerchova na Domažlicku. Krátce před 14. hodinou potvrdila policejní mluvčí Pavla Burešová skvělou zprávu - holčičku se podařilo najít živou, pouze prochladlou, ale mimo ohrožení života.

Osmiletou holčičku v lesích u Čerchova na Domažlicku nepřetržitě od nedělního večera hledaly záchranné týmy policistů z pořádkové, dopravní policie, ze zásahové i pořádkové jednotky, studenti z policejní školy, profesionální i dobrovolní hasiči. Na pomoc přijeli i pracovníci ze šumavského národního parku a lesníci Městských lesů Domažlice. Do hledání se zapojily české i německé vrtulníky, kynologové se psy, ale po holčičce jakoby se slehla zem.

V úterý před 14. hodinou přišla jako blesk z čistého nebe skvělá zpráva. "Holčička byla vypátrána na území České republiky, nyní bude předána do péče zdravotníků. Nalezl ji hajný," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.  Mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová potvrdila, že je dívenka mimo ohrožení života. "Je při vědomí, prochladlá a unavená bez zranění," dodala.

Dívenka se ztratila v neděli pozdě odpoledne při stopovací hře, kterou měla hrát s rodiči, bratrem a bratrancem. Rodičům se z dohledu ztratily všechny tři děti. Oba chlapce se podařilo najít ihned.