Otřesný případ. Desetiletou holčičku měl zneužívat expřítel matky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 2. červenec 2020 16:36
101703414_718982208642585_8021707515341307904_n Foto: archiv Ivany K.

Teprve desetiletou dívenku měl opakovaně sexuálně zneužít osmadvacetiletý muž. Bývalý přítel její matky se hájí tím, že si holčička vše vymyslela. Případem z Horažďovic se zabývá Krajský soud v Plzni. Matka dívky chce očistit jméno rodiny, stala se totiž terčem obviňování a pomluv.

Foto: archiv Ivany K.

"Moje dcera byla několikrát sexuálně zneužívaná, trvalo to vlastně rok. Já jsem po tu dobu chodila do práce, takže jsem prakticky o tom vůbec nic nevěděla. Tenkrát žil s námi v domácnosti a říkal, že se mi bude starat o děti a já můžu chodit do práce," popsala maminka Ivana K.

Dnes už jedenáctiletá dcera se matce svěřila teprve, když muž domácnost opustil. "Dcera mi to řekla v den, kdy jsem bývalému příteli sdělila, aby odešel z naší domácnosti, protože mimo jiné se ještě prokázalo, že nám v domácnosti kradl," uvedla.

Výpověď dívenky potvrdila psychiatrička, ke které šla po podání trestného oznámení na vyšetření. Podle jejího soudu byla věrohodná.

Jedenáctiletá dívka dosud potkává expřítele své matky na ulici, například při cestě do školy. "Tvrdí, že nic neudělal, že já jsem děti navedla a že děti si to všechno vymyslely. Nicméně všichni odborníci se jako jeden muž shodují, že moje dcera mluví pravdu," řekla matka. Paní Ivana teď doufá, že se výpověď dcery potvrdí a bude následovat spravedlivý trest. Holčička bude i nadále potřebovat psychologickou pomoc.

Další soudní jednání proběhne 9. července v budově Krajského soudu v Plzni. "Hlavně doufám, že vyjde najevo pravda, že dcera si to pravdu nevymyslela, že bude opravdu spravedlivý trest ," dodala paní Ivana.