Osobní účast nemožná, den otevřených dveří pořádá Univerzita online

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 26. leden 2021 15:09
Ústav jazykové přípravy ZČU Foto: ZČU

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) bude mít letos kvůli protiepidemickým opatřením poprvé den otevřených dveří on-line. Premiérově se letos také představí všechny fakulty v jednom termínu. Zájemce o studium zvou 27. ledna od 09:00 do 17:00 na web dod.zcu.cz. Kromě přehledného katalogu téměř 170 studijních programů tu adepti najdou videa se současnými studenty a od 09:00 do 11:00 se mohou připojit k live streamu. 

Představí se všech devět fakult ZČU, s nimiž se pak uchazeči blíže seznámí ve virtuálních místnostech, kde se mohou na cokoli zeptat. "Nepřijdou o rozhovory s vyučujícími, zkušenosti studentů ani o prohlídku kampusu, samozřejmě virtuální," uvedla mluvčí Západočeské univerzity Šárka Stará.

Přímo ve středu 27. ledna od 9 do 11 hodin mohou zájemci na webu dod.zcu.cz sledovat živý přenos Dne otevřených dveří ZČU. Hned v úvodu je přivítá rektor ZČU Miroslav Holeček, ale pozdraví je také primátor Plzně Martin Baxa a hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová. Během programu se v desetiminutových vstupech představí všechny fakulty ZČU.

Bližší seznámení s fakultami pak zprostředkuje záložka Poznejte fakulty, odkud se uchazeči dostanou ke všem potřebným informacím, k webům i sociálním sítím fakult. V krátkém videu vždy fakultu představí její děkan či proděkan. Uchazeči tu v den akce také najdou virtuální místnosti, kde budou zástupci fakult odpovídat na jejich dotazy. Otevřené budou ale také místnosti, v nichž se budou podrobněji představovat jednotlivé studijní programy, která daná fakulta nabízí.

Západočeská univerzita chce přesvědčit mladé lidi, že právě Plzeň je pro ně to pravé – univerzitní město se slavnou průmyslovou tradicí, bohatým kulturním životem, přírodou, poskytující ideální podmínky pro sport a relaxaci, a s množstvím atraktivních pracovních příležitostí během studia i po něm. Uchazeči se dozví, že ZČU se nachází jak kampusu na Borských polích na okraji města, tak v historickém centru. Totéž platí i pro koleje, které v deseti budovách poskytují ubytování více než 2 500 studentům. Všude se přitom dá pohodlně cestovat městskou hromadnou dopravou.