Opravy mostů na Rondelu finišují. Kvůli pokládání povrchu čekají na řidiče dopravní omezení

Zveřejněno v Doprava
Od - čtvrtek, 26. říjen 2023 11:33
Opravy mostů na Rondelu finišují. Kvůli pokládání povrchu čekají na řidiče dopravní omezení ilustrační. Foto: pixabay

Do svého konce se blíží oprava mostů na Rondelu. Od 30. října až do 2. listopadu dojde k pokládce nového asfaltového povrchu, kvůli níž bude omezena doprava. Mosty, jež jsou ve správě Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR, Správy Plzeň, procházejí od léta rozsáhlou rekonstrukcí, která by měla být dokončena 10. listopadu.

"V pondělí 30. října bude během dne odfrézován za provozu vnitřní i vnější pruh okružní křižovatky, doprava bude řízena poučenou osobou. V úterý 31. října bude položen nový asfaltový povrch na vnitřním (levém) jízdním pruhu okružní křižovatky, vnější pruh bude spolu s nájezdy a výjezdy bez omezení, krom zpomalení na 30 kilometrů v hodině. V noci ze středy 1. listopadu na čtvrtek 2. listopadu bude zhruba od 23 hodin pokládán nový asfaltový povrch na vnější (pravý) pruh na okružní křižovatce a až do ranních hodin, cca do 5. hodiny ranní, nebudou moci auta na křižovatku vjíždět. Vjezd bude povolen vozidlům IZS a nočním autobusům MHD," popsalo ŘSD.

Náměstek primátora Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar kvituje, že je uzavírka mostů na Rondelu kvůli pokládání asfaltu naplánována na noční hodiny, kdy je provoz na Karlovarské minimální. "Tato nezbytně nutná součást rekonstrukce mostů se tak dotkne řidičů co nejméně,“ uvedl.

Oprava obou mostů na mimoúrovňové křižovatce Rondel na Karlovarské ulici začala letos v červenci. Do mostů, které patří k nejvytíženějším v Plzni, totiž dlouhodobě zatékalo, což by mohlo výrazně narušit jejich nosnou konstrukci.