Opilý pár ztěžoval turistům výstup na vrchol věže katedrály

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 1. srpen 2023 13:51
Opilý pár ztěžoval turistům výstup na vrchol věže katedrály Foto: Diecéze plzeňská

Nepříliš hezký obraz se naskytl některým návštěvníkům města, kteří se v sobotu odpoledne rozhodli vystoupat na vrchol věže katedrály sv. Bartoloměje a potěšit se pohledem na krásy západočeské metropole. Zhruba v polovině cesty nahoru narazili na opilý pár. Zatímco jednapadesátiletý muž ještě dokázal stát na vlastních nohou, o dva roky mladší žena si na schodech doslova ustlala a komplikovala tak výstup všem ostatním.

Za opilým párem vyrazily hlídky plzeňských strážníků. Podle mluvčí Městské policie Plzeň Jany Pužmanové to ale neměly vůbec lehké. "Přesvědčit dvojici, že není v restauraci na pivu, jak se domnívá, opravdu bylo komplikované. Opilý pár pak hlídky doprovodily dolů," popsala mluvčí s tím, že muž sestum zvládal vcelku dobře, žena ale měla velké problémy.

U obou strážníci provedli zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu. Přístroj vykázal u ženy hodnotu 2,41 promile a u muže 2,56 promile. "Jelikož žena byla velmi opilá a nebyla schopná ovládat své jednání, rozhodli se ji strážníci umístit k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice," dodala Pužmanová.