Opilec vyhrožoval ženám zabitím, napadl také strážníka

Zveřejněno v Krimi
Od - pondělí, 10. leden 2022 17:52
Opilec vyhrožoval ženám zabitím, napadl také strážníka Foto: MP Plzeň

Opravdu horké chvíle zažily dvě ženy na ranči Šídlovák v Plzni. V neděli v podvečer tam přišel silně opilý muž a začal je slovně napadat a  vyhrožovat, že je zabije. Když tam přijela hlídka městské policie, napadl i strážníka a zranil ho.

"Asi kolem půl sedmé sem přišel pán a vykřikoval tady v okolí ranče, že nás zabije, podřeže. Já jsem tady byla sama s paní, která měla pětitýdenní miminko, tak jsem se docela bála, tak jsem zavolala policii, aby přijeli ho zpacifikovat," popsala barmanka Monika Nová.

"Třiapadesátiletá žena se na linku 156 obrátila v obavě z chování podnapilého muže, který jí a ženě s malým dítětem vyhrožuje zabitím. Brzy po příjezdu strážníci agresora našli," potvrdila mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Podle Nové se agresor s policisty dohadoval, když ho donutili jít, tak jednoho z nich napadl. "Když „problémového hosta“ z místa vyprovázeli, snažil se také jednoho z nich zastrašit. Vyhrožoval, že si najde jeho rodinu a nechá ji zabít. Mužova verbální agrese rychle přerostla v násilné chování, které strážníci museli řešit použitím donucovacích prostředků," potvrdila Pužmanová.

Případem se dále zabývají policisté. Třiačtyřicetiletý muž nadýchal téměř tři promile alkoholu a policisté ho odvezli na záchytku. "Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů násilí proti úřední osobě a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu a případem se dále zabývají," doplnila policejní mluvčí Veronika Hokrová.