Opilce vyrušil ze spánku požár. Z plamenů ho tahali hasiči

Zveřejněno v Krimi
Od - pondělí, 4. duben 2022 15:10
Opilce vyrušil ze spánku požár. Z plamenů ho tahali hasiči ilustrační. Foto: M. Osvaldová

O obrovském štěstí může mluvit šestačtyřicetiletý muž z Domažlic. V podnapilém stavu nechal na kamnech v garáži zapnuté ohřívání a usnul. Během spánku se na plotně vznítil hrnec a začalo hořet. Z ohnivého pekla ho vytáhli hasiči.

Policisté z obvodního oddělení policie Domažlice přijali oznámení o požáru kuchyňské linky umístěné v garáži v ulici Voborníkova v Domažlicích v neděli odpolene. "Výsledky šetření nasvědčují, že k požáru došlo z nedbalosti šestačtyřicetiletého muže, který v garáži přebýval, nechal na kamnech zapnuté ohřívání a usnul. Po dobu jeho spánku se na plotně vznítil hrnec a začalo hořet vybavení kuchyně," uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Hasiči dotyčného muže vytáhli při vědomí  z garážového prostoru. Ten se nadýchal zplodin z hoření a byl tak záchrannou službou převezen do zdravotnického zařízení. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která prokázala pozitivní výsledek. "Celou věc si na místě převzali a nadále šetří domažličtí hasiči," dodala mluvčí policie.