ODS už staví kandidátku pro krajské volby, lídrem za Doubravku je místostarosta Mádr

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 12. únor 2020 15:05
Zdeněk Mádr Zdeněk Mádr / foto: Josef Adlt

ODS intenzivně ladí kandidátku pro krajské volby. Jistý je zatím její lídr, kterým bude poslankyně a bývalá rektorka Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová. Své tváře na další místa kandidátky do krajského zastupitelstva si v úterý zvolili zástupci ODS na Doubravce. Absolutní podporu straníků získal zkušený politik Zdeněk Mádr.

„Místní sněm ODS Plzeň 4 jednomyslně podpořil návrh kandidátů do podzimních krajských voleb. Na prvním místě nominoval místostarostu Městského obvodu Plzeň 4 a předsedu Místního sdružení ODS Zdeňka Mádra,“ stojí v zápisu z pondělního jednání. Nominaci po Mádrovi získala také místostarostka čtvrtého plzeňského obvodu Lenka Kočová.

„Vážím si podpory delegátů a jsem přesvědčen o tom, že ODS půjde do krajských voleb se silnou a kvalitní kandidátkou,“ reagoval na výsledek úterního sněmu Zdeněk Mádr.

Zdeněk Mádr je zkušeným komunálním politikem, který vykonává funkci místostarosty Doubravky od roku 2006. Zároveň je zastupitelem za ODS v Zastupitelstvu města Plzně. V posledních komunálních volbách do zastupitelstva čtvrtého městského obvodu získal nejvíce preferenčních hlasů napříč politickým spektrem, když obdržel celkem 1868 hlasů.

Občanští demokraté oznámili svého lídra pro krajské volby už loni. O tom, kdo bude jedničce kandidátky Iloně Mauritzové krýt záda, se rozhodne během jara. Místní sdružení nyní nominují své lídry, o jejichž kandidatuře a umístění pak bude rozhodovat oblastní sdružení. Finální slovo bude mít krajský sněm, na kterém dojde k finalizaci kandidátky.

Na kandidátce ODS se navíc nemusí objevit jen občanští demokraté. Strana totiž v současnosti vyjednává o formě volební spolupráce s TOP 09, která alespoň prozatím dala košem Starostům a nezávislým, od kterých měla nabídku na volební spojení.