Oblíbené sušenky pro děti obsahovaly nebezpečnou látku

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 9. červen 2022 15:54
Oblíbené sušenky pro děti obsahovaly nebezpečnou látku Zdroj: sunar.cz

Oblíbené dětské jahodové sušenky obsahovaly nepovolené množství nebezpečné látky. Zboží se přitom prodávalo tři měsíce, aniž by si toho někdo všiml.

Z prodejen po celé České i Slovenské republice nyní mizí jedna šarže výrobku Sunar Srdíčka s příchutí jahoda. Konkrétně jde o šarži L204700731 s minimální trvanlivostí do 16. února 2023. Ve výrobku bylo totiž podle předběžných analýz nalezeno množství ochratoxinu A, které přesahuje zákonem stanovený limit. Ochratoxin A je látka produkovaná plísněmi, která má v případě konzumace nežádoucí dopad na lidské zdraví.

Společnost Hero Czech, která výrobek dodává, už celou situaci prošetřuje. "Jelikož jsou výrobky vyráběny dle nejpřísnějších požadavků na kojeneckou výživu, zahájili jsme veškerá šetření. A to jak ve výrobním závodě, tak v našich laboratořích v Čechách, abychom danou informaci ověřili a na základě nových výsledků učinili příslušná opatření," uvedla firma v prohlášení.

Pokud máte výrobek doma, tak ho můžete vrátit na prodejnu. Společnost Hero Czech také nabízí možnost obrátit se na bezplatnou infolinku. Pro Českou republiku je číslo 800 201 102, pro Slovensko 0800 606 005 a výrobek firma na své náklady vymění za výrobek z jiné šarže.