Novým velitelem strážníků v Plzni bude současný náměstek krajského ředitelství!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 20. prosinec 2022 15:41
Novým velitelem strážníků v Plzni bude současný náměstek krajského ředitelství! Foto: P. Bauer

Novým velitelem Městské policie Plzeň by se měl v příštím roce stát dosavadní ekonomický náměstek krajského ředitelství Policie ČR Petr Nováček. Vyhrál jednokolové výběrové řízení, které magistrát vyhlásil poté, co předchozí velitel strážníků Petr Vlk v listopadu na funkci rezignoval. Velitele musí do funkce jmenovat zastupitelé. Strážníky zatím dočasně vede Vlkův zástupce Tomáš Petřík.

nováčekPrimárním úkolem nového ředitele bude podle primátora Plzně Romana Zarzyckého městskou policii personálně stabilizovat a zefektivnit fungování a dohled strážníků v jednotlivých částech města. "Děkuji gesčnímu radnímu Jiřímu Winkelhöferovi, že se mu podařilo najít nového velitele městské policie tak rychle. Je to jasné potvrzení toho, že bezpečnost je naší prioritou,“ řekl Zarzycký.

Výběrového řízení se zúčastnilo celkem šest kandidátů. Vítězného kandidáta vybrala devítičlenná výběrová komise, ve které usedli i dva zástupci městské policie. O průběhu výběrového řízení bude v plném rozsahu informováno nejbližší Zastupitelstvo města Plzně, na kterém zastupitelé rozhodnou o ustanovení Petra Nováčka do funkce velitele Městské policie Plzeň.

„Pro pana Nováčka hovořily zkušenosti, které jsou neoddiskutovatelné. U Policie České republiky působí přes třicet let a dnes zastává vedoucí pozici na krajském ředitelství policie. Předpokládám, že se funkce velitele strážníků ujme v průběhu února nebo března. Před tím musí mimo jiné splnit zákonné podmínky, mj. povinné školení a zkoušku na Ministerstvu vnitra ČR,“ uvedl radní pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer.

Petr Nováček je dlouhodobým zaměstnancem Policie ČR. V minulosti velel pořádkové jednotce a mimo jiné měl na starosti vnější službu v rámci působnosti plzeňského městského ředitelství policie. Dnes je náměstkem ředitele krajského ředitelství Policie České republiky pro ekonomiku.