×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Nezaměstnanost v kraji roste, práci nemají tisíce lidí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 5. srpen 2020 13:03
úřad práce Foto: M. Osvaldová

Nárůst nezaměstnanosti zaznamenal úřad práce v Plzeňském kraji. V červenci evidovali úředníci 13 553 lidí bez práce - to je pro představu víc lidí, než kolik žije dohromady v Domažlicích. Nezaměstnanost oproti červnu poskočila o jednu desetinu procenta na 3,3 %. Nejlépe jsou na tom lidé v okrese Plzeň jih, nejhůře pak na Tachovsku.

V České republice se v červenci zvýšil podíl nezaměstnaných z červnových 3,7 procenta na 3,8 procenta. Plzeňský kraj se tak drží pod republikovým průměrem. Má stejnou nezaměstnanost jako Středočeský kraj, lépe je na tom dalších šest regionů.

V Plzeňském kraji se v červenci zvýšila nezaměstnanost v pěti ze sedmi okresů. Na Klatovsku a Tachovsku stagnovala na červnové úrovni. Na Rokycansku stoupla o 0,3 procentního bodu na 3,5 procenta, v okrese Plzeň-sever o 0,2 procentního bodu na 3,2 procenta.

Nejvyšší nezaměstnanost, 3,8 procenta, je v kraji nadále na Tachovsku, kterému se ale v červenci vyrovnal okres Plzeň-město. Zatímco na Tachovsku v červenci přibylo oproti červnu 19 nezaměstnaných, v mnohem lidnatější Plzni to bylo oproti červnu o 179 nezaměstnaných více, což představovalo téměř polovinu meziměsíčního nárůstu nezaměstnaných v kraji. Nejméně lidí bez práce, pouze čtyři, přibylo v červenci na Domažlicku.

Nejvíce volných pracovních míst je v kraji v Plzni, a to 7644, což je o 66 více než v červnu. Tachovsko mělo v červenci 4992 volných míst, oproti červnu jich přibylo 344.

ČTK/jv