Největší zklamání v kariéře, fotbalová tragédie, přiznal Limberský

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 27. srpen 2020 10:41
AZPLZ-bog-bog-report-1920 Foto: FCVP

Chybělo doslova jen pár vteřin a jeho branka byla postupová. David Limberský dalekonosnou trefou rozjásal v 78. minutě Viktorii Plzeň a už to vypadalo, že v Plzni poteče pivo proudem na oslavu postupu. Jenže přišla poslední minuta nastavení, penalta a vyrovnání. V nastavení pak Viktoriáni své velké šance nevyužili, naopak domácí dvěma góly pečetili postup. Sám jediný střelec po zápase přiznával, že je to asi největší zklamání v jeho kariéře.

„Dneska nám fotbal ukázal neuvěřitelně krutou tvář,“ okomentoval Adrian Guľa vyrovnávací gól AZ na 1:1 z 95. minuty a následné vyřazení v prodloužení. „Za celou kariéru je to asi největší zklamání, byli jsme od postupu pár vteřin. Tyto pocity jsou nejhorší, které fotbalista může zažít. Je to fotbalová tragédie,“ řekl k trpké porážce David Limberský.

Právě po jeho nádherné trefě v 78. minutě, kdy mu Jan Kopic sklepl dlouhý nákop a Limberský levačkou z první napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů, byli viktoriáni strašně blízko k postupu do další fáze. „Věřil jsem, že to po gólu uhrajeme,“ netajil se krajní obránce Západočechů.

Na začátku prodloužení bylo vidět, že pozdní vyrovnání soupeře zanechalo na fotbalistech Plzně následky, ale postupem času si vypracovávali své šance. „V první části prodloužení to s námi zamávalo, v té druhé jsme měli mega šanci Havlise (Milana Havla) a byly tam dva závary,“ potvrdil Limberský.

„Měli jsme možnosti na to, abychom srovnali na 2:2 – dvě ošemetné situace v pokutovém území a obrovská šance Milana Havla. Chlapci si hrábli na dno sil a šli za tím, aby byly aspoň penalty, když už nám postup protekl mezi prsty. Ale bohužel se to nepodařilo…“ litoval Adrian Guľa.

Jeho svěřenci tak budou muset máknout v předkolech Evropské ligy, aby si zajistili pohárový podzim. „Teď se to těžko říká, ale musíme zvednout hlavy a jít dál. Osobně jsem chtěl hrát Ligu mistrů, protože to byla možná moje poslední šance, ale teď zabojujeme o Evropskou ligu,“ burcuje bek s osmičkou na zádech.

„Je to čerstvé, ale tato situace nás musí stmelit a musíme jít za tím tak, aby se nám podařilo postoupit do skupinové fáze Evropské ligy,“ souhlasí slovenský lodivod Viktorie.