Hokejisté Plzně zvládli odvetu v Litvínově a postoupili do semifinále letního poháru

Od - středa, 26. srpen 2020 22:42
hokej, gulaš Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté porazili v odvetě čtvrtfinále poháru Generali Česká Cup Vervu Litvínov 5:2 a postupují do semifinále, kde jim budou soupeřem Oceláři z Třince. Západočechům vyšel už samotný úvod zápasu, po první třetině a brankách Suchého, Musila a Kantnera vedli 3:0. Další branky pak přidali David Stach a Jan Eberle.

Indiáni vlétli do utkání jako velká voda a již ve třetí minutě otevřeli skóre. Jiříček si sjel pro puk až do pravého rohu, namířil si to za bránu, ale ještě před tím oslovil u bližší tyče Filipa Suchého, který z první zametl černý nesmysl pod břevno. Po chvilce navíc musela Verva do čtyř a po osmi vteřinách toho Západočeši využili. Milan Gulaš z levé strany našel na brankovišti Pavla Musila, kterému prakticky stačilo nastavit hůl. Následně na levém kruhu našteloval svůj kanón Matěj Stříteský a Denis Godla měl plnou výstroj práce. Pěkně zase projel celé kluziště Vojtěch Budík, avšak zakončení zblízka nebylo přesné. Plzeňští za nedlouho poté ustáli hru ve čtyřech a jen co se dostali do plného stavu, udeřili. Tomáš Mertl krásně našel hůl Matyáše Kantnera z levé strany na ose hřiště a mladý forvard protečoval k pravé tyči. V první části tak Škoda vstřelila více branek než v úvodním čtvrtfinálovém duelu.

Prostřední třetinu začala šance Balinskise a dorážka Hübla, Pavlát ovšem odolal. Až po chvilce jeho kouzlo odčaroval Pawel Zygmunt ranou z první z mezikruží, kde jej našel z pravé strany od modré Kudla. Další úspěch se jal přidat Myšák z pravé strany, u bližší tyče ale místečko nenašel. Lépe si vedl na druhé straně David Stach, který svého loňského spoluhráče z Kladna překonal kličkou na brankovišti při přesilové hře. Modrobílí naopak hru ve čtyřech ustáli a i  o druhé pauze drželi pohodlný náskok.

Po necelých dvou minutách poslední pasáže hry na drama zadělal Jan Myšák. Mladý forvard táhl přečíslení dvou na jednoho, které vzal na sebe a z levé strany zamířil přesně k bližší tyči. Jenže Škoda drama nepřipustila. Po chvilce totiž domácí rozehrávku dobře napadal Straka, Kodýtek poté od modré našel u pravé tyče Jana Eberleho, který trefil pověstného bůra. Další korigování stavu měl na čepeli Balinskis, proti jeho teči na brankovišti se ale bleskurychle přemístil Pavlát. V závěru utkání ještě na dlouhé sekundy museli indiáni do tří, poradili si ovšem na výbornou. Mohou tak slavit nejen cennou výhru, ale i postup do semifinále Generali Česká Cupu.