Nejsem rád, že tahle sezóna končí, překvapil Adrián Guľa. V týmu vidí velký potenciál

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 9. červenec 2020 00:11
gula Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně v posledním pátém kole skupiny o titul prvoligové nadstavby doma deklasovali Liberec 4:0 a zakončili tak nejlépe, jak mohli, sezónu 2019/2020. "Hráli jsme výborný zápas, splnil přísná kritéria. Zasloužené vítězství, potěšili jsme fanoušky a udělali jsme krásnou rozlučku se svým dlouholetým kapitánem. Za mě to byl velmi vydařený večer," prohlásil kouč Viktorie Adrián Guľa.

Foto: FCVP

Jak moc bylo těžké se motivovat na zápas, když jste viděli, v jaké sestavě Liberec přijel? Jak bude hrát soupeř, jaké je počasí, jaký je terén, to je jedno. Věděli jsme, jaký motiv zápasu byl. Chtěli jsme nejen potěšit fanoušky, ale i rozloučit se s kapitánem, který se vždy vyznačoval hodnotami jako je pracovitost a profi přístup.

Měli jste více než 80 procent času míč na svých kopačkách. Potěšila vás tato dominance? Ano, snaha byla dominovat v různých parametrech hry. Měli jsme fantastické držení míče, ale i vynikající reakce po ztrátě, solidní práce byla i v obranné formaci. Věřím tomu, že to jsou věci, na kterých budeme stavět a budeme je dál rozvíjet. Hráči mají potenciál být ještě lepší.

Co jste říkal na rozlučku Romana Hubníka. Byli jste domluvení, že nastoupí až ve druhé půli? Byli jsme dohodnutí, variant bylo víc, ale rozhodli jsme se to udělat tak, aby mohl jako kapitán dovést tým k závěrečnému hvizdu. Jsem rád, že to kluci rozehráli tak, aby si to Roman mohl užít. Chtěli mu dopřát.

Jste rád, že už tahle tak trochu bláznivá sezóna končí? Nejsem rád, jsem šťastný, že můžu být v takto významném klubu. Nechcete, aby to končilo, když hrajete takhle. Bylo to náročné, ale mám síly na to, abychom zítra (v pátek) dali trénink. Ale to by mi asi kluci dali pocítit. Jsem vděčný, že tu můžu pracovat.

Už přemýšlíte nad složením týmu pro novou sezónu? Potřebuji si vychutnat to, co zvládli kluci teď. Zítra (v pátek) máme další sezení s vedením. Na hostováních kluci podávali výborné výkony. Šulc, Janošek, Matějka i Hlavatý hráli, budeme se tím zaobírat, koho z nich povoláme do přípravy.

Bude cílem si opět zahrát základní skupinu evropských pohárů? Určitě to bude náš sen a meta postavit mužstvo na evropskou scénu. Bude se hrát na jeden zápas, což je specifické, ale opět chceme hrát skupinovou fázi. Očekávání a ambice jsou v tomhle jasné. Věřím tomu, že budeme úspěšní nejen v lize, ale i v pohárové Evropě.