Čekání skončilo, ženy DHC Plzeň si znovu zahrají MOL ligu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 9. červenec 2020 11:46

Velkou úlevu a radost zároveň mohli fanoušci plzeňské ženské házené pocítit na začátku června. Exekutiva ČSH na svém jednání přijala DHC Plzeň mezi účastníky nejvyšší česko-slovenské soutěže - MOL ligy. Jako devátý český tým tak odstartuje DHC Plzeň spolu se všemi českými celky, které nastupovaly v soutěži v této sezóně (DHK Baník Most, DHC Slavia Praha, Sokol Poruba, Zora Olomouc, Veselí nad Moravou, Hodonín, Sokol Písek, HC Zlín). K nim se přidají 4 slovenské týmy (Michalovce, Prešov, Šala a Dunajská Streda) a nový ročník tak odstartuje se 13 účastníky.

Pandemie Covidu-19 zasáhla všechna odvětí včetně sportu, házené nevyjímaje. Český svaz házené se v březnu tohoto roku rozhodl zareagovat na bezpečností opatření státu ukončením a anulováním soutěžního ročníku 2019/2020. Pro ženy DHC Plzeň to znamenalo ukončení a zmaření skvěle rozehrané sezóny, ve které se v 1. lize žen dostaly před brány postupu. "Letošní sezóna se vyvíjela podle našich představ. Bohužel ji přibrzdila, a poté ukončila, pandemie a my, stejně jako všechny kluby, museli čekat, jak svaz rozhodne, hlavně co se týče postupujících a sestupujících týmů. Moc dobře víme, že to rozhodování nebylo jednoduché, jednalo se o naprosto nečekanou a nestandardní situaci, takže rozhodnutí svazu jsme museli respektovat," popsal pocity po anulování soutěže trenér našich žen Richard Řezáč.

Trenér Řezáč se k týmu připojil v druhé polovině soutěžního ročníku 2018/2019, kdy se snažil o udržení týmu v jeho premiérovém ročníku v nejvyšší československé soutěži. Po sestupu byl jeho cílem číslo jedna návrat zpět, ke kterému mělo DHC skvěle našlápnuto. Za celou sezónu ztratil tým pouze 3 body a o jeho postupu se příliš nepochybovalo. "To čekání bylo dlouhé, samozřejmě jsme celou dobu doufali, že se celá věc vyřeší v náš prospěch. Byli jsme připraveni i na to, že v 1. lize zůstaneme. O to více jsme radši, že vše nakonec dopadlo pozitivně a svaz rozhodl o našem postupu," uvedl.

Předloňské představení v nejvyšší soutěži rozhodně nelze označit za propadák. Byť se klub nakonec v MOL lize neudržel, o svoji záchranu bojoval až do posledních zápasů, a především na domácí palubovce zvládl překvapit i několik favoritů. Konkurenceschopnost bude podle Řezáče důležitá i v sezóně nadcházející: "Můžeme teď zapracovat na našich cílech a dlouhodobějším plánu. Svojí účastí se zavazujeme k tomu, že soutěž sportovně obohatíme a že se naše hráčky posunou zase o pár kroků vpřed. V týmu máme několik reprezentantek, které potřebují konfrontaci s nejlepšími hráčkami v MOL lize. Celou sezónu jsme bojovali o to, aby se nejvyšší soutěž do Plzně vrátila. I když to bylo nestandardní cestou, povedlo se to. Děvčata získala velkou motivaci do letní přípravy, za to jsem rád," dodal trenér Řezáč.

Byť se o tom nerozhodlo na hřišti, v Plzni se opět můžeme těšit na tu nejlepší ženskou házenou. Znám je již i rozpis utkání, který nám, vzhledem k lichému počtu družstev v soutěži, přisoudil již v prvním kole volno. Ženy tak vstoupí do MOL ligy ve 2. kole v Písku, prvním domácím soupeřem bude pak 12. 9. od 18:00 Veselí nad Moravou.