Nehoda kamionu uzavřela hlavní tah na Domažlicku

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 13. květen 2021 07:53
Nehoda kamionu uzavřela hlavní tah na Domažlicku Foto: PČR

Kvůli vyprošťování nákladního auta je uzavřená silnice I/26 mezi Babylonem a Folmavou. Řidiči tak musí využít objízdné trasy. 

nehoda kamionK dopravní nehodě na silnici I/26 mezi obcemi Babylon a Folmava došlo ve středu po 16. hodině. "Dvaačtyřicetiletý řidič nákladního vozidla DAF s návěsem KÖGEL jedoucí ve směru od obce Folmava na obec Babylon při průjezdu levotočivé zatáčky, ve které se podle jeho tvrzení míjel s protijedoucím osobním vozidlem, jehož řidič jel ve svém jízdním pruhu ve směru na obec Folmava v blízkosti dělící čáry, najel na pravou nezpevněnou krajnici, která se pod tíhou nákladního vozidla uvolnila a v důsledku toho řidič s nákladním vozidlem vjel vpravo za pravý okraj komunikace, kde postupně narazil do svislé dopravní značky č. IS16b Číslo silnice, do směrových sloupků a poté se nákladní vozidlo převrátilo na pravý bok do silničního příkopu, kde se po pravém boku sunulo ještě několik metrů. Poté kabinou narazilo do kmene vzrostlého jehličnatého stromu, o který se nákladní vozidlo zastavilo," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

nehoda kamion2Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče, který byl z místa dopravní nehody odvezen k ošetření do Domažlické nemocnice. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedeným odborným měřením elektronickým přístrojem. Škoda na nákladním vozidle DAF byla vyčíslena na 600 tisíc korun, škoda na návěsu KÖGEL rovněž na 600 tisíc korun. Na svislém dopravním značení a směrových sloupcích vznikla škoda 10 tisíc korun, na svršku silničního příkopu 5 tisíc korun a na vzrostlých jehličnatých stromech 10 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

"Odtah havarovaného nákladního vozidla je prováděn dnes od 7 hodin, pro nákladní vozidla je stanovena objízdná trasa na Všeruby.  Pro osobní vozidla je stanovena objízdná trasa na Lískovou. Ve Spolkové republice Německo je doprava rovněž odkláněna," dodala.

nehoda kamion3