Nečekaný výsledek derby. Hokejisté Plzně prohráli v Sokolově

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 31. srpen 2021 20:07
Nečekaný výsledek derby. Hokejisté Plzně prohráli v Sokolově Zdroj: HC Škoda Plzeň

Start hokejové extraligy se blíží, že by ale trenéři a vedení Škody Plzeň mohli být v klidu, o tom se nedá vůbec mluvit. V předposledním přípravném utkání totiž indiáni nestačili prvoligovému Sokolovu a na jeho ledě prohráli 3:4. Domácí Baník vedl v zápase 4:0, v závěru ale Škodovka stihla alespoň zkorigovat.

V brance indiánů se premiérově představil Dominik Furch a hned zkraje zápasu měl se svými spoluhráči čelit oslabení. Situaci ustál a mohl sledovat naopak útočné akce svých parťáků. Nejprve povedený ťukes v situaci tři na jednoho zakončoval Kantner, forvard indiánů ovšem mířil pouze do Habala. Štiplavě vypadala také rána Langa z úhlu. Ale hrozil i Sokolov, když mezi betony zkoušel své štěstí Tomi. Těsně před úvodní sirénou ještě oslovil Kuťák Budíka na brankovišti, plzeňský bek ovšem zamířil nad.

Prostřední část načala v přesilové hře naopak Škoda, avšak Lang z dobré pozice na pravém kruhu nevyužil dostatek času a minul zařízení. Toho mohli využít Strejček a Kropáček, jenž se shodně během krátké chvíle řítili na Furcha, ten odolal. Změnu stavu tak přinesl až Tomáš Šmerha, který si na brankovišti našel předchozí zblokovanou ránu od modré. Brzy se Sokolov dostal do trháku, když na pravém kruhu obdržel příliš mnoho prostoru Vojtěch Tomi a rozvlnil síť. Ani to však nebylo ze strany Baníku vše. V početní výhodě ihned po buly najel od modré až na pravý kruh Jan Pohl a zamířil přesně ke vzdálenější tyči.

Poslední dvaceminutovku odšpuntoval Vojtěch Kropáček, který na brankovišti doklepl předchozí dvě zblokované střely spoluhráčů. Až poté se dočkala Plzeň, konkrétně Tomáš Mertl, který uspěl rovněž dorážkou před Habalem. Zápletce dal vzniknout později Jan Schleiss, který mezi kruhy využil předchozí práce parťáka Bulíře podél levého mantinelu. Definitivní podobu výsledku udal v poslední minutě základní hrací doby při power play znovu ostrostřelec Tomáš Mertl, jenž i podruhé skóroval ze své kanceláře na brankovišti. Více toho již ale modrobílí nestihli a zapisují tak po návratu na led první nezdar.

hcplzen.cz