Nečekaný sníh zaskočil pořadatele Stříbrského sprintu

Zveřejněno v Z regionu
Od - úterý, 23. duben 2024 06:46
Nečekaný sníh zaskočil pořadatele Stříbrského sprintu Foto: Archiv pořadatelů Stříbrského sprintu, Městský úřad Stříbro, Petr Kasal, Hana Jelínková, Martina Štěpánková

O víkendu se v prostoru bývalých stříbrských kasáren konal 2. ročník Stříbrského sprintu. Na koloběžkách, kolech a dalších vozidlech se psím spřežením se utkalo dle registrace 84 závodníků z celé České republiky a Slovenka.

Hlavní pořadatelé Rostislav Job - ředitel závodu, Kristýna Kubíková, Lenka Žižková a Lukáš Pubrdle ale museli vypustit nedělní soutěž, protože v noci napadlo několik centimetrů sněhu a na trati tak bylo nebezpečně. "Normálně jsou dvě kola závodu, první v sobotu, druhý v neděli a oba časy se sečtou, pak dojte k vyhodnocení. Ale v neděli ráno, když všichni vstali a šli se podívat na trať, tak usoudili, že na to nejsou vybaveni, ve sněhu byly i polámané větve a nešlo odhadnout, zda ještě něco nenapadá. Proto se vyhodnocení udělalo jen ze sobotní soutěže," vysvětlila Lenka Žižková.

Sobotní klání moderoval stříbrský Petr Kasal, který současně dělal maskota Alfíka. "Děti si to užívaly na dětské stezce, kdy běžely kousek se psy. Samozřejmě nechybělo ani fotografování. Pořadatelům patří obrovský dík a klobouček, namakali se a trať byla špičkově připravena, zajištěna technikou na trati, traťoví komisaři, záchranáři, občerstvení pro všechny závodníky přímo v cíli, občerstvení zajištěno po celý víkend ve vyhřívaném stanu, prostě tu skvělou organizaci obdivuji," řekl moderátor Petr Kasal.

Celkově se druhý ročník vydařil a pořadatelé děkují, jak závodníkům a divákům, tak také Městu Stříbru a Lesům Města Stříbra.