Nebezpečí pro malé děti. Sliz na hraní obsahuje škodlivou látku

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 11. červenec 2020 16:09
232739-637300519257937023-970x545-vcenterhcenter Foto: ČOI

Hračku s nadlimitním obsahem boru, která může vyvolat zdravotní potíže objevila v nabídce několika obchodů Česká obchodní inspekce (ČOI). Pokud máte tuto hračku doma, okamžitě ji vraťte. Inspekce už ji stáhla z prodeje.

Inspekce zjistila nebezpečnou hračku "Sliz JUN TAO". "Jedná se o transparentní plastový kelímek naplněný slizem oranžové barvy. Hmotnost balení je cca 500 g. Na víčku kelímku je nalepena barevná etiketa s názvem výrobku a informací, že hračka je vhodná pro děti od tří let. Dodatečně je na výrobek dolepena papírová etiketa, na které je uveden typ výrobku, čárový kód, jméno a sídlo dovozce, označení shody CE, země původu a upozornění, že hračka je nevhodná pro děti do tří let,“ uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Testy potvrdily, že sliz obsahuje zvýšené množství boru. "Při nadměrném příjmu této látky dochází k jeho ukládání v těle a při velké dávce se toto zvýšené množství boru může projevit i akutními příznaky jako je například zvracení, průjem či vyrážky,“ upozorňuje mluvčí.