Nebezpečí pro děti. Zdravotní problémy může způsobit plyšová ryba

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 9. únor 2020 21:48
Ryba_1-768x576 foto: ČOI

Další nebezpečná hračka skončila v síti České obchodní inspekce. Při používání plyšové ryby může malé dítě utrhnout přísavku, vyvléknout jí z nezajištěného provázku a vložit ji do úst. Tuto součást hračky by mohlo následně spolknut či vdechnut. Hračka už byla stažena z prodeje.

Česká obchodní inspekce zaznamenala na trhu v nabídce a prodeji nebezpečný výrobek určený dětem. "Jedná se o hračku - plyšovou rybu, která se prodává pod názvem „Plysaky“," potvrdil mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Hračka je podle něj vyrobena z hladkého plyše, tělo je ve žluté barvě, ploutve jsou v modré barvě, oči jsou vyšité. Na těle ryby jsou nažehleny čtyři pruhy z umělohmotného nažehlovacího materiálu v modré barvě. Do hřbetu ryby je všitý bílý provázek, na kterém je umístěna plastová přísavka. A právě ta může způsobit velký problém. "Při zkoušce tahem se z hračky uvolnila malá část - přísavka navlečená na provázku, který byl všitý do hřbetu ryby. V průběhu používání hračky malé dítě může přísavku utrhnout, vyvléknout jí z nezajištěného provázku a vložit ji do úst.  Tuto součást hračky by mohlo následně spolknut či vdechnut," uvedl Fröhlich.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci ochranné opatření, kterým je zákaz distribuce a stažení výrobku z trhu nebo z oběhu.