Našla Plzeň nového Krmenčíka? Na tohle jsem čekal osm měsíců, říká Beauguel

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 16. únor 2020 21:37
20200216_162628-IMG_9993 Foto: FCVP

Kdo nahradí Michaela Krmenčíka? Tuto otázku si kladl asi nejeden plzeňský fanoušek. Po duelu v Opavě se Západočechům může ulevit. Jean-David Beauguel dvěma góly zlomil odpor Slezanů a přihlásil se hodně hlasitě o post útočné jedničky. 

Foto: FCVP

„Čekal jsem na gól přes osm měsíců a hned jsem se dočkal dvou. To je skvělé. Jsem opravdu velmi šťastný," radoval se sedmadvacetiletý útočník, jenž se z přesné trefy v lize radoval poprvé od května loňského roku. „Jsem tady proto, abych střílel góly, a věřím, že dneškem jsem to zlomil a bude jich přibývat,“ věří Beauguel. Těžší pozici měl při úvodní trefě, ke které ho vybídl spoluhráč Kalvach. „Věděl jsem, že od Kalviho přijde kvalitní centr. Dostal jsem od obránce asi vteřinu a díky tomu jsem ho předskočil. Zkusil jsem míč trknout a padlo to tam,“ popisoval urostlý útočník, jenž si do ligy přenesl skvělou formu z přípravy, kde byl se čtyřmi góly nejlepším střelcem Plzně.

Na lavičce Viktorie soutěžní debut zapsal Adrian Guľa, který si tří bodů ze hřiště soupeře si nesmírně cení. „Je to velmi cenné vítězství. Věděl jsem, že budou domácí fanoušci Opavu hnát. Byl to náročný zápas pro nás, ale poděkování patří celému týmu. Rozhodla produktivita a kompaktnost v obranné činnosti, soupeř byl nebezpečný,“ řekl k utkání hlavní trenér Plzně. Ten své hráče chválil zejména za podařenou druhou půli. „Klukům jsme potřebovali o pauze dát pokyny, které pak zrealizovali. Ve druhé části to bylo rychlejší,“ dodal slovenský kouč.