Frodl po sedmé nule chválil spoluhráče: Strašně mi pomohli, jsou plní modřin

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 16. únor 2020 21:05
hokej, frodl ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Marně hledali hráči Olomouce recept na Dominika Frodla. Plzeňský gólman nepustil za svá záda ani jednu z 27 střel a byl základním kamenem výhry Škodovky 3:0. Po zápase pak chválil za obětavost své spoluhráče. "Pomohli mi asi nejvíc v sezóně," prohlásil gólman, který vychytal už sedmou nulu v sezóně.

Jak těžké bylo vychytat nulu proti Olomouci? Tahle nula byla docela těžká, měl jsem daleko lehčí zápasy. Byl to klasický hokej s Olomoucí, plno střel jsem neviděl. Dneska ale kluci parádně blokovali střely. Celý ten zápas byli výborní, plno střel na bránu ani neprošlo. Plno kluků mi ukazovalo po zápase modřiny.

Pozná člověk, že se mu bude chytat dobře? Vůbec, někdy se cítím hodně a jde to, někdy se cítím výborně a dostanu jich sedm. Paradoxně je možná lepší, když se cítíte hůř.

Považujete za klíčový zákrok ten proti Skladanému těsně před vaším prvním gólem?  Jo, byl to dost důležitý zákrok. Přede mnou tam padal Bobby Jank, já to viděl na poslední chvíli. Bylo štěstí, že jsem tam měl lapačku a nešlo to někam, kde jsem lapačku neměl. (smích)

Pak jste vstřelili poměrně rychle tři góly, to už jste byl klidnější, ne? No klidnější..nějaký polštář tam je, tu hlavu ale musíte mít nastavenou pořád stejně. Olomouc to hází hodně na bránu. Fakt mi to ale kluci ulehčili.

Sledujete trochu tabulku a koukáte, kdo by na vás mohl v play-off vyjít? Nad play-off určitě nespekuluju, chceme být co nejvýš. A myslím, že jsme na tom velice dobře.

Čím si vysvětlujete, že se vám doma daří a naopak venku se nemůžete dostat ani k bodu? Těžko říci, doma nám hodně pomůžou fanoušci. I když ty domácí zápasy taky třeba nejsou ideální, jsme schopní to vybojovat. Nemyslím si, že bychom teď venku hráli úplně blbě, prostě se to sešlo. Jsme rádi, že sbíráme body alespoň doma.